Aborcja główną przyczyną śmierci na świecie w 2021 roku

Aborcja główną przyczyną śmierci na świecie w 2021 roku
Fot. Sydney Sims / unsplash.com
PAP / tk

Jak podaje "Nasz Dziennik", w 2021 roku z powodu aborcji życie straciło co najmniej 42,6 mln dzieci poczętych. Ta liczba znacznie przewyższa statystyki pozostałych przyczyn zgonów, w tym raka, HIV/ AIDS, czy wypadki drogowe.

Gazeta podała dane na podstawie witryny internetowej "Worldometer", która w czasie rzeczywistym podaje liczniki i statystyki dotyczące różnych kwestii społecznych.

DEON.PL POLECA

"Wiemy więc, że - oficjalnie - do 31 grudnia 2021 roku zmarło na świecie 58 mln 700 tys. ludzi. Jednocześnie dowiadujemy się, że w minionym roku przeprowadzono - również oficjalnie - 42 mln 640 tys. 209 aborcji. Z wyliczeń wynika, że aborcja jest ponad 12 razy bardziej śmiertelna, niż koronawirus" - czytamy w "Naszym Dzienniku".

- Musimy zdawać sobie sprawę, że całkowita liczba z pewnością jest dużo wyższa, ponieważ dane oficjalne nie uwzględniają środków wczesnoporonnych oraz aborcji nigdzie nieraportowanych, np. po cichu, często w wyniku nielegalnie dostarczanych i przyjmowanych pigułek aborcyjnych - zauważa prezes Human Life International-Polska Ewa Kowalewska.

Dziennik zwraca uwagę, że jednocześnie wiele krajów opracowuje strategie demograficzne, aby zahamować depopulację.

- Możemy zapytać, czy tworzenie programów społecznych, ekonomicznych ma sens, jeśli jednocześnie przymykamy oczy na to, że głównym czynnikiem depopulacji na świecie są antykoncepcja i aborcja - podkreśla ks. prof. Krzysztof Bielawny, specjalista z dziedziny demografii.

Z kolei lekarz ginekolog i położnik prof. Bogdan Chazan zaznacza, że w szpitalach dzieci abortowane nie są zaliczane do zmarłych pacjentów. - Mówimy tu o przypadkach tzw. aborcji eugenicznej, czyli wykonywanej po 22 tygodniu ciąży. Dziecko, które umiera w wyniku aborcji, powinno być wpisywane do statystyk umieralności okołoporodowych, a tak się nie dzieje - wyjaśnia.

Według prof. Chazana, "w ten sposób próbuje się wmówić społeczeństwu, że umarł nie człowiek, tylko jakiś nieokreślony byt, który nawet nie ma odpowiedniej nazwy". - Sufluje się nam takie dziwactwa językowe, które zwyczajnie ocierają się o absurd. Bo jak można dziecko poddane aborcji eugenicznej w 22. tygodniu, które oddycha jeszcze po aborcji, nazwać „grudką tkanek” - pyta lekarz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Weronika K., Piotr Litka

Dla jednej z nich był kochankiem, dla drugiej ojcem.

To była zbrodnia, która wstrząsnęła całą Polską. Przez wiele lat bogatego prawnika Andrzeja G. uznawano za zaginionego. Dopiero policjanci z krakowskiego Archiwum X doprowadzili do aresztowania...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Aborcja główną przyczyną śmierci na świecie w 2021 roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.