Papież: aborcja to zabójstwo. Naszym obowiązkiem jest bycie blisko kobiet

Papież: aborcja to zabójstwo. Naszym obowiązkiem jest bycie blisko kobiet
Fot. PAP/EPA/Giuseppe Lami
PAP / tk

Papież Franciszek powiedział do włoskich farmaceutów, że „aborcja to zabójstwo i niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem”. Zauważył również, że rolą farmaceutów jest służba życiu ludzkiemu.

Podczas spotkania z przedstawicielami włoskiego stowarzyszenia farmaceutów szpitalnych Franciszek podkreślił: "Jesteście zawsze na służbie życiu ludzkiemu. To może prowadzić w pewnych przypadkach do sprzeciwu sumienia, który nie jest brakiem wierności, ale przeciwnie - wiernością wobec własnego zawodu, jeśli umotywowana jest w ważny sposób".

- Jest to także denuncjowanie niesprawiedliwości wyrządzonej niewinnemu i bezbronnemu życiu - dodał papież.

Następnie zaznaczył, że w bardzo jasny sposób wypowiada się w kwestii aborcji. - To jest zabójstwo i niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem - stwierdził.

DEON.PL POLECA

- Naszym obowiązkiem jest bliskość; być blisko zwłaszcza kobiet po to, by nie dojść do myślenia o rozwiązaniu aborcyjnym, bo w rzeczywistości nie jest to rozwiązanie - oświadczył Franciszek.

Odnotował, że obecnie pojawiają się opinie, że należałoby znieść sprzeciw sumienia. - To jest etyczna prywatność każdego pracownika służby zdrowia i ona nie podlega negocjacjom, nigdy - ocenił.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elżbieta Ossolińska-Rives

Wydawało się, że Wanda i Marek osiągnęli wszystko, czego potrzeba do szczęścia. Byli dobranym małżeństwem, wiedli spokojne, dostatnie życie, mieli dwóch udanych synów. Jednak popełniony przez nich w przeszłości grzech, o którym Marek starał się...

Skomentuj artykuł

Papież: aborcja to zabójstwo. Naszym obowiązkiem jest bycie blisko kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.