Mini poradnik dla kobiet: jak dogadać się z mężczyzną? Powiedz mu to, a później powtórz cztery razy

Mini poradnik dla kobiet: jak dogadać się z mężczyzną? Powiedz mu to, a później powtórz cztery razy
Fot. depositphotos.com
RTCK/kh

Komunikacja między kobietą a mężczyzną nie jest łatwa. Odmienność płciowa na tej płaszczyźnie rodzi wiele nieprzyjemności. Beata Kołodziej w swojej książce ,,Królowa czy niewolnica” (wydawnictwo RTCK) podpowiada kobietom, jak zrozumieć mężczyzn i dobrze z nimi rozmawiać.

,,Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój mężczyzna wie, czego pragniesz, powiedz mu o tym, a następnie powtórz to cztery razy. Cztery razy minimum” – pisze Beata Kołodziej.

Powtórz cztery razy - jeśli to dla ciebie ważne

Dlaczego autorka zaleca takie powtórzenia? Jej zdaniem mężczyzna nosi w sobie naturalny system barier, które skutecznie filtrują odbierane przez niego informacje. Blokuje to jednocześnie podjęcie przez niego działania.

Pierwsza bariera: ucho-mózg

Mężczyzna selekcjonuje informacje, które otrzymuje od kobiety. Samo usłyszenie przez niego informacji, nie sprawia, że ją przetworzy albo zrozumie. ,,Informacja musi dotrzeć nie tylko do ucha, ale także do mózgu, a następnie do serca mężczyzny”- zauważa Beata Kołodziej.

DEON.PL POLECA

To serce mężczyzny musi zostać dotknięte tym, co do niego mówisz.

Mężczyzna uważa, że jest stworzony do rzeczy ważnych. Naturalnie wybiera sobie z wszystkich informacji jakie do niego docierają te najważniejsze. Wszystko co kobieta mówi do mężczyzny, jest dla niego trudne, dlatego naturalnym jest dla niego uznać te komunikaty za zbędne. Kobiety z natury mówią o wszystkim, co przyjdzie im do głowy i nie dokonują selekcji informacji.

,,Blokady informacyjne (…) są po to, by do mężczyzny dotarło tylko to, co jest naprawdę istotne”- tłumaczy Kołodziej.

Warto stawiać mężczyźnie wymagania

Kobiety mają pewną trudność z tym, żeby od mężczyzny wymagać. Wynika to ze strachu przed odrzuceniem lub brakiem działania ze strony mężczyzny. Kobiety boją się odkrycia prawdy o relacji z ich partnerem.

Opłaca się podjąć ryzyko

Nie warto bać się konfrontacji z prawdą. Aby mężczyzna zrozumiał i zrobił to, czego kobieta od niego chce, musi ona mówić wprost i powtarzać bez lęku. Warto od mężczyzny wymagać. Jednak kobieta musi pamiętać o tym, że jeśli wymaga od mężczyzny, sama musi wiele z siebie dawać. Jeśli on dostrzeże bierność kobiety, to po prostu nie będzie widział sensu, żeby się starać.

Mężczyźni potrafią więcej, niż kobietom się wydaje, są w stanie zrobić prawie wszystko. Jednak często popadają w lenistwo i przez to nie robią tego, co byliby w stanie zrobić. Dlatego ważna jest kobieca motywacja.

,Kiedy mężczyzna chce podjąć działanie?

Beata Kołodziej odpowiada: ,,Gdy widzi w działaniu sens i cel”. Można wyróżnić kilka podstawowych celów wartych uwagi mężczyzn.

Cel 1: Zdobycie kobiety wartej zdobycia. Kobieta musi zabiegać, aby stawać się taką kobietą, o którą mężczyzna będzie się starać.

Cel 2: Zachowanie miłości kobiety (nie tylko żony) lub utrzymanie relacji kochającej się rodziny. Mężczyzna mimo tego, że ma trudność z wejściem w głęboką relację miłości, docenia ją i jej potrzebuje. Jeśli mężczyzna dowie się o swojej bierności, która może zniszczyć relację miłości, wtedy chce bardzo dużo z siebie dać, aby to naprawić.

Cel 3: Szczęście małżeńskie i rodzinne. Jak pisze Kołodziej: mężczyzna ,,czuje się szczęśliwy, kiedy ma uśmiechniętą żonę, zadowolone dzieci, satysfakcjonujące pożycie małżeńskie”. Seks jest dla mężczyzny bardzo istotny. Jednak jeśli kobieta od niego nie wymaga, kiedy coś jest nie tak, to nie będzie starał się tego naprawić.

Cel 4: Sława, podziw, pieniądze. Dla tych rzeczy mężczyzna jest w stanie przekroczyć wszystkie swoje bariery.

Cel 5: ,,Poczucie obowiązku, lojalności, obrona ojczyzny, wartości, ideałów – to powody, dla których niejeden mężczyzna gotów jest na najwyższe poświęcenia, łącznie z oddaniem życia” - pisze Kołodziej. Te sprawy jednak rzadko dotyczą kobiet.

Cel 6: Dobra zabawa, hobby. Mężczyzna nie potrzebuje do tego żadnej motywacji. Niektórzy z nich nawet żyją tylko dla tego celu.

Cel 7: Święty spokój. Jak tłumaczy Beata Kołodziej, ,,wielu mężczyzn robi różne rzeczy tylko po to, by uniknąć np. zrzędzenia żony. Na sam koniec są bardzo zadowoleni, nawet dumni z efektów swojej pracy.” Im większy był ich upór, tym bardziej sobie cenią to czego dokonali.

Życzliwość i zrozumienie

Postawą u mężczyzny jest działanie. Jednak żeby zacząć działać, musi dostrzec sens tego działania. Robi tylko to, co uzna za ważne, a unika tego, co uzna za pozbawione sensu lub malej wagi. Kobiety odbierają to jako wyraz braku miłości, ale mężczyźni po prostu są tak stworzeni i trzeba to przyjąć.

Na mężczyzn potrzeba spojrzeć z życzliwością oraz spróbować zrozumieć ich funkcjonowanie i sposób myślenia. Kobiety są do tego zdolne, ponieważ zostały stworzone do relacji, są empatyczne i są w stanie z łatwością zrozumieć drugiego człowieka. Kobiecym talentem jest też umiejętność rozmowy z mężczyzną w zrozumiały sposób. Korzystanie z tego pozwoli na budowanie szczęśliwych relacji kobiety z mężczyzną - podkreśla Beata Kołodziej.

RTCK/kh

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Walter Trobisch

Autor książki pomaga kobietom lepiej zrozumieć mężczyzn, ale również samym mężczyznom pomaga lepiej rozumieć samych siebie, by mogli zaakaceptować się takimi, jakimi są. 

Mężczyznę łatwo zranić, ponieważ musi odgrywać rolę, której grać nie jest...

Skomentuj artykuł

Mini poradnik dla kobiet: jak dogadać się z mężczyzną? Powiedz mu to, a później powtórz cztery razy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.