Msza online i modlitwa z dzieckiem? Tutaj znajdziesz inspiracje

(fot. unsplash.com)
facebook.com / df

Szukasz wartościowych materiałów, które pomogą ci spędzić czas z dzieckiem blisko Boga podczas kwarantanny? Mamy kilka propozycji.

Kopalnią pomysłów jest na przykład blog Kredkami do nieba. Autorkami są dwie mamy: Dorota Łoskot-Cichocka i Anna Moszyńska. Proponują krótkie, odpowiednie dla dzieci rozważania do niedzielnych Ewangelii, połączone z drobnymi zadaniami plastycznymi.

Tak pisze o tym projekcie jezuita, o. Dariusz Piórkowski:

DEON.PL POLECA

"W każdy czwartek zaczęły się spotykać z grupą dzieci, aby czytać niedzielną Ewangelię, porozmawiać o niej z dziećmi, postawić pytania, a potem poruszyć dziecięcą wyobraźnię i zilustrować ją przez rysunek, wyklejanki, wycinanki, lepienie, składanie itd. Wszystkie dzieła są potem wystawione do podziwiania:) Autorki wydały też serię książek jako pomoc do wdrożenia pomysłu w warunkach domowych lub w innych parafiach czy świetlicach.

W ten sposób dzieci świetnie przygotowują się do niedzielnej Eucharystii, angażują się wcześniej, wyrażają swoją wiarę w dziecięcy sposób, rozwijają wyobraźnię i mogą nawzajem inspirować się swoimi odkryciami."

Swoją propozycję ma też łódzka ekipa Mocnych w Duchu - Mocni w Duchu Dzieciom. Od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 12:30 transmitowane są programy live dla dzieci w wieku 6-11 lat, pomysły na domowe gry, nauka angielskiego, zadania plastyczne, a także konkursy. A wszystko w nawiązaniu do Biblii.

Kolejne odcinki znajdziecie na kanale YouTube i na Facebooku.

Pandziochy to z kolei seria dla dzieci publikowana już od ponad roku na kanale dominikanie.pl. To sympatyczne rozmowy o. Tomasza Zamorskiego OP z pandą Manią na różne tematy związane z wiarą, Kościołem, Pismem Świętym.

Nowe odcinki pojawiają się w każdą niedzielę o 18:00. Można je obejrzeć na kanale YouTube dominikanie.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Msza online i modlitwa z dzieckiem? Tutaj znajdziesz inspiracje
Komentarze (2)
MM
~Marek Mikołajow
21 marca 2020, 09:50
A może by tak nie indoktrynować dziecka tylko poczekać aż będzie dorosłe i samo zdecyduje czy wiara jest jej potrzebna by poradzić sb z życiem i śmiercią?
Wojciech Morański SJ
23 marca 2020, 11:55
Decyzja / wybór wymaga znajomości tego co się wybiera - nie można decydować o czymś, czego się nie zna, czego się nie doświadczyło. Poza tym, "Nie indoktrynować" (jak rozumiem: zaniechanie edukacji religijnej) też jest jakimś wyborem i przyjęciem jakiegoś światopoglądu, do którego z jednej strony każdy rodzic ma prawo, a z drugiej strony jest decyzją w imieniu dziecka tak samo "wbrew" jego woli, jak wysłanie na katechezę.