O kryzysie bezdomności. Zapraszamy na spotkanie
Jacek Hajnos na ulicy spędził 5 lat. Chciał na własnej skórze sprawdzić, czym bezdomność jest naprawdę. Piotrek Żyłka razem z przyjaciółmi raz w tygodniu gotują zupę, żeby mieć pretekst do spotkania z wykluczonymi. Maria Maciaszek jest lekarzem i pomaga ludziom, którzy nie mają domów. Opowiedzą o kryzysie bezdomności.
Zapraszamy was na interdyscyplinarne spotkanie poświęcone kryzysowi bezdomności.
Kiedy?
24 kwietnia (wtorek), godz.19:00
Gdzie?
Collegium Medicum UJ; Kraków, św. Anny 12 (miejsce spotkania może ulec zmianie)
Goście specjalni
Kamila Dołowska, Dyrektor Zespołu Prawa Cywilnego oraz Współprzewodnicząca Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności przy RPO
Piotrek Żyłka, redaktor naczelny DEON.pl, ws Zupa na Plantach
Jacek Hajnos, autor Projektu Różnica
dr Maria Maciaszek, Mateusz Gajda z Fundacja Przystań Medyczna
Anna Velykodna, autorka projektu fotograficznego przygotowanego specjalnie na nasze spotkanie
TUTAJ >> możecie dołączyć do tego wydarzenia na Facebooku i przeczytać więcej o samym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy!
Kiedy myślimy o bezdomności, często utożsamiamy ją jedynie z sytuacją ludzi, którzy pozbawieni własnych mieszkań żyją na ulicy. Ludzi, którzy zazwyczaj nie wzbudzają naszej sympatii. Omijani są przez nas szerokim łukiem. Nierzadko stają się przyczyną odrazy lub jawnej niechęci, pogardy. Zaniedbani, chorzy, pijani, bezużyteczni, niebezpieczni. Należą do grona wykluczonych. To najsilniejsze oraz najpowszechniejsze wyobrażenie bezdomności. Jednak z wielu względów jest ono nieprawdziwe.
Czym zatem jest bezdomność i kto jest naprawdę bezdomny? Czy bezdomność jest wyłącznie wynikiem braku mieszkania? Czy doświadczenie bezdomności może dotyczyć każdego człowieka? Jak pomagać osobom pozostającym w kryzysie bezdomności?
Przeczytaj też: Prawie wszystko o bezdomności >>
Skomentuj artykuł