Patrycja ważyła 380 g. Najmniejsza dziewczynka w Polsce wyszła już ze szpitala

Patrycja ważyła 380 g. Najmniejsza dziewczynka w Polsce wyszła już ze szpitala
Patrycja (Fot. Facbook/Szpital św. Zofii)
mamadu.pl/Facebook/dm

Patrycja urodziła się w 29 tygodniu ciąży i ważyła zaledwie 380 g. Jeden z najmniejszych noworodków w Polsce przyszedł na świat w szpitalu Świętej Zofii w Warszawie. Dzisiaj maleńka Patrycja waży 2 kg i jest już w domu.

Noworodek przyszedł na świat w szpitalu Świętej Zofii w Warszawie. Dziewczynka urodziła się w 29 tygodniu jako jedno z bliźniąt. Ważyła zaledwie 380 g. Po urodzeniu dziewczynka wymagała mechanicznego wspierania oddechu, ponieważ nie miała jeszcze w pełni wykształconych płuc.

Po 83 dniach dziecko opuścił szpital. W rodzinnym domu czekał na Patrycję brat bliźniak - Murycy, który ważył 1200 g i jej siostra Gabrysia.   

Personel medyczny podkreśla, że wola walki dziecka była ogromna. Ważąc 1100 gramów dziewczynka została przeniesiona z sali intensywnej opieki medycznej do Sali opieki pośredniej. Krótko potem nauczyła się jeść z butelki.   


- Patrycja przebyła długą drogę od urodzenia. Jako noworodek urodzony przedwcześnie, z tak małą urodzeniową masą ciała, pokonała dzielnie kolejne etapy intensywnego leczenia i zrobiła kamienie milowe w zakresie dojrzewania i rozwoju - mówi dr Jadwiga Grabowska, neonatolog, która zajmowała się wcześniakiem.

- Oczywiście gdyby nie olbrzymia wiedza, doświadczenie i zaangażowanie całego zespołu lekarsko-pielęgniarskiego, w tym zespołu rehabilitantów i neurologopedów oraz wysoce specjalistyczny sprzęt medyczny, nie udałoby się dzisiaj wszystkim cieszyć z tak dobrego stanu Patrycji - dodaje.

Lekarze zapewniają, że dziewczynka rozwija się prawidłowo i dobrze rokuje. Patrycja nadal jednak pozostaje pod opieką poradni neonatologicznej w szpitalnej przychodni.

mamadu.pl/Facebook/dm

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Armia Dzieci
33,00 zł

Płyta Armii Dzieci przynosi radosne uwielbienie przeplatane fragmentami Pisma Świętego. Dynamiczne, czasem nawet rockowe granie, sprawia, że ciężko usiedzieć w miejscu! 

Spis utworów:

1. Intro
2. Mt 21, 14-17
3. Imię Pana...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Patrycja ważyła 380 g. Najmniejsza dziewczynka w Polsce wyszła już ze szpitala
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.