Pauline i Roger odchodzą na zasłużoną emeryturę. Wychowali kilkaset dzieci

Pauline i Roger odchodzą na zasłużoną emeryturę. Wychowali kilkaset dzieci
(Fot. Solent News and Photo Agencydailymail.co.uk/pl.depositphotos.com)
dailymail.co.uk/dm

Ta para ma empatię w krwi. Pauline i Roger Fitter z Haslemere wychowali ponad sześćset dzieci. Dziś po 56 latach małżeństwo przechodzi na zasłużoną emeryturę.

81-letnia Pauline i 86-letni Roger zachowali zdjęcia każdego dziecka, którym opiekowali się ich w domu w ramach współpracy z lokalnym Ośrodkiem Opieki Społecznej w West Sussex. Para wychowywała dzieci m.in. z Białorusi i Litwy. Ich podopiecznymi były dzieci, które miały kilka dni, były również kilkunastoletnie.

Pauline i Roger Fitter z Haslemere w West Sussex zdecydowali, że chcą pomóc jak największej liczbie dzieci pozbawionych rodziców. Jednocześnie wycofali się z opieki zastępczej. Małżeństwo ma pięcioro własnych dzieci, w tym jedno adoptowane.

Wszytko zaczęło się, kiedy pewnego lata małżeństwo w porozumieniu z Ośrodkiem Opieki Społecznej w West Sussex zaopiekowało się na czas wakacji jedenaściorgiem dzieci, zamieniając swój ogródek w kemping. Była to młodzież, która mieszkała w trakcie roku szkolnego w szkole z internatem.

Pauline, która była pielęgniarką zanim zaczęła wychowywać dzieci, wspomina, że ​​od piątego roku życia wiedziała, że ​​chce opiekować się dziećmi. Dziś para przechowuje wspomnienia z 56 lat. Ma w albumach zdjęcia każdego dziecka, którym się opiekowała.

Kobieta swojego męża Rogera poznała w West Sussex, gdzie pracowała jako opiekunka i zajmowała się dwójką jego małych dzieci po tym, jak mężczyzna nagle stracił żonę. Przyznała, że ​​zamierzała zostać i opiekować się jego dziećmi tylko przez miesiąc, ale została na dłużej i para pobrała się.

Para przez kolejne pół wieku przyjęła w formie opieki czasowej ponad 620 dzieci. - Kiedy ciche dziecko, które nie pozwala nikomu ich dotknąć, pozwala dać buziaka na dobranoc albo słyszysz, jak śpiewa i śmieje się - to są prawdziwe nagrody - powiedziała Pauline jednym z wywiadów dla dailymail.co.uk.

Para została wyróżniona przez Radę hrabstwa West Sussex, która uczciła ich zaangażowanie popołudniową herbatą w Chichester County Hall na początku 2021 roku. Podczas spotkania Pauline i Rogerowi wręczono tablicę upamiętniającą ich zaangażowanie w opiekę na dziećmi.

Daniel Ruaux, zastępca dyrektora ds. opieki nad dziećmi z West Sussex powiedział, że Pauline i Roger są jednymi z najbardziej troskliwych i kochających rodziców zastępczych, jakich miał zaszczyt poznać. - Wasza miłość i oddanie zmieniły się i wpłynęły na życie ponad sześciuset dzieci - dodał.

dailymail.co.uk/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Pauline i Roger odchodzą na zasłużoną emeryturę. Wychowali kilkaset dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.