Jesteś ofiarą lub świadkiem dyskryminacji?

Jesteś ofiarą lub świadkiem dyskryminacji?
www.siecrownosci.gov.pl
Łukasz Szymański / Ideo.pl

Projekt "Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia" realizowany jest przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania we współpracy ze Szkołą Główną Handlową i Uniwersytetem Jagiellońskim. Kampania promuje w społeczeństwie ideę równego traktowania i przeciwdziałania wszelkim objawom dyskryminacji. Celem tego unikalnego w skali całej Unii Europejskiej projektu jest uwrażliwianie na krzywdę ludzi cierpiących z powodu jakiejkolwiek dyskryminacji. W ramach projektu powstanie sieć koordynatorów ds. równego traktowania. Przeszkolonych zostanie także bisko 400 urzędników z całej Polski.

Stworzony na potrzeby projektu przez Ideo Sp. z o.o. serwis internetowy www.siecrownosci.gov.pl zintegrowany został z platformą dla koordynatorów ds. równego traktowania, za pośrednictwem której otrzymują wszystkie zgłoszenia internautów.

Głównym celem serwisu jest kompleksowe informowanie o problemie, edukacja społeczna oraz uświadamianie w zakresie wszelkich przejawów dyskryminacji. Struktura serwisu pozwala na szybką bieżącą aktualizację treści w nim zawartych, a połączony z nim newsletter oraz integracja z platformami społecznościowymi zwiększają zasięg informacji w nim publikowanych.

W trosce o jak największą dostępność serwisu i równego traktowania wszystkich użytkowników internetu, przygotowane zostały wersje serwisu umożliwiające korzystanie z niego osobom niedowidzącym i niewidomym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jesteś ofiarą lub świadkiem dyskryminacji?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.