Sprawdź czy jesteś uzależniony od internetu

Sprawdź czy jesteś uzależniony od internetu
(fot. shutterstock.com)

Sprawdź czy jesteś internetoholikiem. Zrób test dr Kimberly Young, który pomoże ci odpowiedzieć na pytanie - czy jesteś uzależniony/a od internetu.

 1. Czy czujesz się zaabsorbowany Internetem (myślisz o poprzednich, bądź następnych pobytach w sieci)?
  TAK    NIE
 2. Czy czujesz potrzebę używania Internetu przez coraz dłuższy czas?
  TAK    NIE
 3. Czy wielokrotnie miałeś nieudane próby kontroli, ograniczenia czasu lub zaprzestania korzystania z Internetu?    
  TAK    NIE
 4. Czy czułeś się niespokojny, markotny, zirytowany, przygnębiony gdy próbowałeś ograniczać czas w Internecie lub zaprzestać korzystania z niego?
  TAK    NIE
 5. Czy pozostajesz w sieci dłużej niż pierwotnie planowałeś?      
  TAK    NIE
 6. Czy ryzykujesz utratę ważnych relacji, czasu do nauki, innych zainteresowań z powodu Internetu?                                
  TAK    NIE
 7. Czy oszukałeś kogoś z rodziny, bliskich lub nauczyciela, aby ukryć narastający problem Internetu?
  TAK   NIE
 8. Czy używasz Internetu jako sposobu na ucieczkę od problemów lub sposobu na pogorszony nastrój (uczucia bezradności, winy, lęku, depresji)?
  TAK   NIE

Co najmniej 5 i więcej odpowiedzi na tak

Twój wynik wskazuje na to, że jesteś uzależniony od Internetu. Zapewne traktujesz Internet jako sposób na ucieczkę od rzeczywistości. Konsekwencją takiej Twojej postawy mogą być np. narastające problemy rodzinne, małżeńskie, problemy w szkole lub w pracy oraz Twoja izolacja społeczna, gdy będziesz spędzać mniej czasu z realnymi ludźmi niż z komputerem. Powinieneś przerwać lub znacznie ograniczyć korzystanie z Internetu. Zachęcamy Cię do poszukania alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i poprawienia jakości kontaktów z ludźmi w realnym życiu.

4 odpowiedzi na tak

DEON.PL POLECA

Masz niebezpieczną skłonność traktować Internet jako sposób na ucieczkę od rzeczywistości, co grozi Ci uzależnieniem. Zachęcamy Cię do ograniczenia czasu spędzanego w Internecie. Z czasem bowiem świat realny może upomnieć się o swoje prawa, co będzie przejawiać się np. narastającymi problemami rodzinnymi, małżeńskimi, problemami w szkole, w pracy, bądź Twoją izolacją społeczną, gdy będziesz spędzać mniej czasu z realnymi ludźmi niż z komputerem. Twój wynik powinien być dla Ciebie ostrzeżeniem, że zbyt dużo czasu spędzasz w Internecie. Zachęcamy Cię do poszukania alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i poprawienia jakości kontaktów z ludźmi w realnym życiu.

3 lub mniej odpowiedzi na tak

Nie masz wcale lub masz niewiele objawów uzależnienia od Internetu. Gratulacje!

***

Powyższy artykuł jest częścią wydania specjalnego deon.pl/walentynki. Chcemy pokazać, że widzimy tych, którym jest trudno. Są dla nas ważni. Dlatego wspólnym elementem wszystkich naszych publikacji będzie hasztag #widzecie.

Jeśli zdecydujesz podzielić się własną historią, opinią, albo wyrazić swoją solidarność, będziemy zobowiązani za wykorzystanie #widzecie w swoich aktywnościach na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sprawdź czy jesteś uzależniony od internetu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.