Matka bliźniąt z zespołem Downa dzieli swoim doświadczeniem rodzicielstwa

Matka bliźniąt z zespołem Downa dzieli swoim doświadczeniem rodzicielstwa
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
today.com/Eun Kyung Kim/dm

McConnel porównał posiadanie bliźniąt dwujajowych z zespołem Downa do wygranej na loterii. „To tak rzadkie i niezwykłe”. Kobieta jednak przyznaje, że nie zawsze tak się czuła. Swoje dzieci urodziła w wieku 45 lat. 

- Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy diagnozę, oczywiście nie czuliśmy, że to wygrana na loterii. Baliśmy się, przerażeni i zaniepokojeni, i nie wiedzieliśmy, czy poradzimy sobie z taką odpowiedzialnością  - powiedziała. 

DEON.PL POLECA
- Jeśli nie masz dużego doświadczenia w życiu z osobami z zespołem Downa, może to być naprawdę cios, ponieważ ta nieznana rzeczywistość jest przerażająca. Czujesz, że straciłeś przyszłość, którą sobie wyobrażałeś - mówi kobieta.

Charlie, który po urodzeniu był o funt większy, jest z tej dwójki bardziej sprawny fizyczny. Był pierwszym, który chodził i skakał. Uwielbia bawić się każdym rodzajem piłki i siłować się z tatą w sumo.

- Masz wrażenie, że to, co było największym ciosem, jaki kiedykolwiek otrzymałeś w życiu, nagle stało się ogromnym błogosławieństwem, za które jesteś wdzięczny - powiedziała.

- Chcielibyśmy wrócić do czasu, kiedy byłam w ciąży i powiedzieć sobie, że wszystko będzie dobrze i nie martwić się ani nie tracić czasu na smutek i strach - powiedziała.

McConnel (47 l.) i jej mąż Dan (48 l.) również mają czworo starszych dzieci, w tym dwójkę wciąż w domu - 5-letniego syna i 18-letnią córkę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Matka bliźniąt z zespołem Downa dzieli swoim doświadczeniem rodzicielstwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.