Wybierzmy się na Marsze dla Życia i Rodziny!

Wybierzmy się na Marsze dla Życia i Rodziny!
To będzie wielkie święto rodzin. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta. Znajdź swoje miasto na stronie www.marsz.org.
marsz.org / slo

W niedzielę ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. W tym roku ponad 120 miast postanowiło radośnie i kolorowo zamanifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych. Kilka z Marszy już się odbyło, ale 1 czerwca będzie ich kulminacja.

Na największe rodzinne wydarzenie w Polsce zaprasza m.in. dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz oraz historyk prof. Jan Żaryn. To będzie wielkie święto rodzin. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta. Znajdź swoje miasto na stronie www.marsz.org.

Najbliższa niedziela będzie doskonałą okazją, by polskie rodziny pokazały swój potencjał i swoją siłę. - Kraków, Koszalin, Toruń, Stalowa Wola, Koniemłoty, Warszawa…. - tak można wymieniać jeszcze długo - wylicza Jarosław Kniołek, koordynator Marszów. - To inicjatywa społeczna, w którą zaangażowało się kilkadziesiąt organizacji, kilkuset liderów i tysiące wolontariuszy dla których rodzina to fundament. Marsze są wydarzeniem, które od kilku lat coraz bardziej wyraźną kreską wpisują się w polski krajobraz. Polacy doskonale zdają sobie sprawę z wartości jaką jest rodzina. Wychodzą na ulicę, by tę wartość pokazać. Ponieważ jednak nie wszyscy ten skarb doceniają, to Marsze są doskonałą okazją, by przekonać nieprzekonanych - dodaje Kniołek.

Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie wyrazić radość z posiadania rodziny. - To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nim przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia - wyjaśnia Anna Borkowska-Kniołek, rzeczniczka Marszów.

Podobnie jak w poprzednich latach Marsze dla Życia i Rodziny mają swoje hasło. W tym roku jest to: "Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota - samorząd".Organizatorzy, z racji jesiennych wyborów samorządowych, chcą zwrócić uwagę na fakt, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu.

To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie.Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny podkreśla, że rodzina jest instytucją szczególną i nie zastępowalną powinna cieszyć się odpowiednim prestiżem - Prosta prawda mówi nam, że powiaty, miasta i gminy składają się z rodzin. Te podmioty bez rodzin nie mogą istnieć, a rodzina bez nich, lepiej lub gorzej, ale tak. Poprzez Marsze chcemy pokazać, że warto postawić na rodziny, tym bardziej, że coraz więcej miejscowości, z powodu niżu demograficznego i emigracji, wyludnia się. Miasto bez rodzin, to miasto bez przyszłości. Dlatego chcemy zachęcić samorządowców, by aktywniej podejmowali działania na rzecz polityki prorodzinnej.

Do udziału w Marszu zachęcają również przedstawiciele mediów oraz świata nauki. Przemysław Babiarz, znany dziennikarz sportowy, w video - zaproszeniu (youtube, kanał Marsz.TV) przekonuje, że warto wziąć udział w Marszu, aby zamanifestować idee tworzące naszą kulturę i cywilizację: - Koniecznie przyjdźcie w swoich miastach i zamanifestujcie przywiązanie do prawdziwych wartości, na których opiera się nasza cywilizacja, opiera się nasze życie, opiera się nasza pomyślność. Z kolei historyk, prof. Jan Żaryn zapraszając na Marsze przypomniał, że rodzina, która sama w sobie jest wielkim zbiornikiem miłości, powinna się dzielić miłością z wszystkimi, którzy są obok nas.

Do udziału w Marszach zaproszone są rodziny, osoby indywidualne oraz organizacje pozarządowe pozytywnie nastawione do idei praw człowieka, przyjazne życiu i rodzinie. Znajdź swoje miasto na stronie www.marsz.org.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wybierzmy się na Marsze dla Życia i Rodziny!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.