Cierpią na bezsenność, czują się samotne". Powstał Telefon Zaufania dla mam dzieci z niepełnosprawnością

Cierpią na bezsenność, czują się samotne". Powstał Telefon Zaufania dla mam dzieci z niepełnosprawnością
Fot. depositphotos.com
zrzutka.pl / kb

Ich życie na co dzień wygląda jak pandemiczny lockdown - opieka 24h/dobę nad chorym dzieckiem, ograniczone kontakty z ludźmi, brak możliwości wyjścia z domu nawet na chwilę" - czytamy w opisie inicjatywy.

Naprzeciw temu wyszło Stowarzyszenie Mudita, które stworzyło Telefon Zaufania dla Bliskich osób z niepełnosprawnością, spa dla mam.

DEON.PL POLECA"Kilkadziesiąt mam tygodniowo. Tyle kobiet kontaktuje się z nami, szukając pomocy - cierpią na bezsenność, czują się samotne, przytłoczone, bezradne. Ich życie na co dzień wygląda jak pandemiczny lockdown - opieka 24h/dobę nad chorym dzieckiem, ograniczone kontakty z ludźmi, brak możliwości wyjścia z domu nawet na chwilę. Często nieunikniona rezygnacja z pracy. Brak pieniędzy, żeby zatrudnić kogoś do opieki i pomarzyć o wakacjach czy nawet chwili wolnego. Do tego ciężar życia z nieuleczalną chorobą dziecka" - informuje stowarzyszenie.

Naturalne jest, że kobiety, na co dzień odpowiedzialne za opiekę nad bliską im osobą z niepełnosprawnością, mogą odczuwać zmęczenie i przeciążenie psychiczne.

„Rozpacz... czarna dziura. Nie potrafię tego nawet opisać.. Nie było przy mnie nikogo bliskiego.. To były bardzo trudne dni..“ - stwierdziła jedna ze wspomnianych mam.

Stowarzyszenie Mudita uruchomiło telefon wsparcia, który pomaga w takich sytuacjach.

"W czasie pandemii wiele mam dzieci z niepełnosprawnością wysyłało nam sygnały z prośbą o pomoc. Wpadłyśmy na pomysł, żeby stworzyć Telefon Zaufania. Do tej pory działał on nieregularnie, ze względu na nasze ograniczone zasoby zespołowe, jednak mimo wszystko udaje nam się udzielać wsparcia mamom, gdy tego potrzebują i zgłaszają się do nas" - wyjaśniają przedstawicielki stowarzyszenia, zachęcając do wzięcia udziału w zbiórce prowadzonej na portalu zrzutka.pl.

Stowarzyszenie Mudita organizuje ponadto "Spa dla Mam". Jego celem jest dawanie wielowymiarowej pomocy i wytchnienia od niełatwej codzienności. Umożliwia mamom m.in zadbanie o siebie (masaż, fryzjer), rozmowę, czy po prostu wypicie kawy w towarzystwie.

Stowarzyszenie można wesprzeć finansowo. Numer konta bankowego Stowarzyszenia Mudita: 13 1090 2053 0000 0001 4450 9513

Źródło: zrzutka.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Duch Święty nadal działa z mocą w Kościele, a Jego działanie wydaje obfite owoce, jeśli jesteśmy skłonni otworzyć się na Jego odnawiającą moc. Dlatego jest ważne, aby każdy z nas Go poznał, nawiązał z Nim...

Skomentuj artykuł

Cierpią na bezsenność, czują się samotne". Powstał Telefon Zaufania dla mam dzieci z niepełnosprawnością
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.