5 wskazówek, jak dobrze zacząć dzień

5 wskazówek, jak dobrze zacząć dzień
(fot. pexels.com)
Adrianna Szczudło

Czas przelewa się między palcami. Ogrom obowiązków spada na nas każdego kolejnego ranka, niczym lawina. Nie jest tajemnicą, że to z jakim nastawieniem wstaniemy z łóżka, będzie oddziaływać na dalszą część naszego dnia. A więc jaka jest Twoja pierwsza myśl po przebudzeniu? Jak sprawić, aby ten dzień był dobry? Te wskazówki mogą Ci pomóc.

Modlitwa, kiedy właśnie ucieka ci autobus

DEON.PL POLECA
Zdecydowanie najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić zaraz po przebudzeniu jest zawierzenie siebie i dzisiejszego dnia Panu Bogu. Jeśli masz na tyle czasu, może być to dłuższa forma modlitwy, jak różaniec czy litania.

Natomiast jeśli już prawie uciekł Ci autobus i nie wiesz, w co włożyć ręce wystarczy, że zwrócisz się do Niego tylko jednym zdaniem. Z własnego doświadczenia wiem, że nawet pojedyncze Zdrowaś Maryjo lub słowa: "Jezu, prowadź mnie" są w stanie poruszyć Niebo.

Dużo łatwiej będzie zmierzyć się z trudem codzienności mają świadomość, że nie jesteś sam. Ktoś niesie te wszystkie krzyże razem z Tobą i na każdym kroku stoi obok.

Wdzięczność, bo zawsze jest jakiś powód

Ostatnio coraz więcej osób zaczęło dostrzegać i doceniać praktykę wdzięczności. Pierwsze, co możesz zrobić od razu jak otworzysz oczy, to za to podziękować. Właśnie za to, że się obudziłeś. Dostałeś kolejną szanse, przed Tobą nowy dzień.

Weźmy sobie do serca Słowa (z Pierwszego Listu do Tesaloniczan: Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. (1 Tes 5,16-18) lub św. Ambrożego z Mediolanu: "Nie ma obowiązku większego nad obowiązek wdzięczności."

Pozwólmy, aby te Słowa prowadziły nas na każdym kroku. Dziękując za wszystko, co Cię spotyka, zaczniesz to bardziej doceniać. Może sie to wydawać banalne, ale niesie ze sobą ogromną moc. Zaczynając dzień od myśli i słów pełnych wdzięczności, napełnisz swoją duszę pokojem i radością.

Uśmiech, który zaraża

Bardzo często w natłoku obowiązków ciężko się nam na niego zdobyć. Postaraj się jednak, mimo wszystko, aby na Twojej twarzy jak najczęściej pojawiał się uśmiech. To nim możesz zarazić resztę świata.

Możesz sprawić, że dzięki temu ktoś będzie miał lepszy dzień. Pamiętajmy za św. Matką Teresą że "uśmiech po początek miłości". Nigdy nie wiesz, kto za chwilę stanie na Twojej drodze. Uśmiech nic Cię nie kosztuje, a może mieć paradoksalnie duże znaczenie.

Codziennie kiedy wstaniesz z łóżka, podejdź do lustra, popatrz na siebie i zapytaj: Czy jestem taką osoba, którą chciałbym dzisiaj spotkać? To takie proste. Nic nie ryzykujesz, a możesz wiele zyskać. Spróbuj!

Dobry plan działania

Każdego dnia dostajesz w prezencie 24 godziny. To, jak je wykorzystasz w znacznej mierze zależy właśnie od Ciebie. Każdy z nas ma tyle samo czasu do zagospodarowania. Aby w pełni i świadomie go wykorzystać z pomocą przychodzi plan działania. Warto usiąść na te 5-10 minut codziennie rano i dokładnie określić swoje cele na dzisiaj.

W natłoku obowiązków często tracimy rachubę czasu i o wielu rzeczach zapominamy. Najczęściej skutkuje to zdenerwowaniem oraz złością. Niepotrzebnie przelewamy ją na innych ludzi, znajdujących sie w naszym otoczeniu. Da się tego uniknąć, jeśli będziesz miał zawsze pod ręką małą podpowiedź, co już zrobiłeś, a co jeszcze na Ciebie czeka.

Śniadanie, które działa

Wydaje się mało istotne, a przecież każdy wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Warto wstać 10 minut wcześniej i przygotować sobie choćby jedną kanapkę. Badania pokazują, że dzięki dostarczeniu organizmowi z samego rana potrzebnych składników nasz mózg będzie pracował lepiej i sprawniej.

Poprzez zjedzenie śniadania nie później niż 2 godziny po przebudzeniu, możesz uniknąć wielu chorób, w tym zawałów serca czy cukrzycy. Najlepiej, żeby nasze śniadanie było bogate w syte i wartościowe produkty, tak by zapewniły one organizmowi składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Jeśli ustalimy sobie dokładne godziny na posiłki i przyzwyczaimy nasz organizm do regularności będzie on łatwiej z nami współpracował. Śniadanie wpływa także pozytywnie na nasz nastrój. Czego chcieć więcej.

To jak? Sprawdzisz, czy nasze wskazówki działają?

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

5 wskazówek, jak dobrze zacząć dzień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.