Fernando Torres wzrusza zaangażowaniem dla dzieci

Fernando Torres wzrusza zaangażowaniem dla dzieci
(fot. shutterstock.com)
KAI/ twitter.com/ed

Liczni hiszpańscy zawodnicy oraz kluby sportowe wzięły udział w kampanii na rzecz osób z zespołem Downa.

Wielu z nich zachęcało za pośrednictwem swoich kont na portalach społecznościowych do wsparcia dla osób urodzonych z tym syndromem wad wrodzonych. Jedną z form wsparcia akcji była “wymiana spojrzeń", czyli umieszczanie na wirtualnym zdjęciu użytkownika konta wzroku pobranego z fotografii osoby z trisomią 21. - Ja już wymieniłem się swoim spojrzeniem na temat zespołu Downa. A ty? - napisał na swoim twitterowym koncie napastnik Atletico Madryt i piłkarskiej reprezentacji Fernando Torres.

Wśród znanych osób świata sportu, które wsparły akcję zorganizowaną z okazji obchodzonego 21 marca Światowego Dnia Zespołu Downa, znalazł się także były zawodnik Realu Madryt Fernando Morientes oraz aktualny pomocnik londyńskiego Arsenalu Santi Cazorla. Inny hiszpański piłkarz, Samuel Garcia z CD Leganes, umieścił z kolei na swoim koncie zdjęcie uśmiechniętego dziecka z trisomią 21, nad którym napisał: “Wszyscy jesteśmy inni, ale równi. Ponieważ jesteśmy wyjątkowi".

Po co są dzieci z zespołem Downa? >>

W kampanię na rzecz osób z zespołem Downa włączyły się również kluby sportowe z Hiszpanii, m.in. Deportivo La Coruna i Levante UD. Z kolei władze klubu Valencia CF ujawniły, że w jednym z treningów pierwszoligowego zespołu brało udział pięciu chłopców z zespołem Downa. Na stronie klubu zaprezentowano krótki film z tego wydarzenia.

Rodziny dzieci z zespołem Downa reagują na #czarny protest

Fernando Torres wzrusza zaangażowaniem dla dzieci - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Fernando Torres wzrusza zaangażowaniem dla dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.