Kasia Olubińska: kiedy czuję, że brak mi sił, jadę właśnie tam

Kasia Olubińska: kiedy czuję, że brak mi sił, jadę właśnie tam
(fot. Tola Piotrowska)

Jak odpoczywa Kasia Olubińska? W podróży, na uczcie pod czereśnią w rodzinnym domu i w swoich małych oazach w wielkim mieście.

To moje wakacyjne plany i marzenia

Chyba wszyscy zatęskniliśmy za bliskością przyrody, doceniliśmy to, co na co dzień wydawało się oczywiste – że możemy wyjść na spacer do lasu czy do parku. Ja na pewno - jestem dziewczyną wychowaną nad jeziorem, która najlepiej się czuje w takich okolicznościach, kiedy jest jezioro, morze, las...

Cieszę się, że możemy już wychodzić, wyjeżdżać - chociaż znam tylko jedną osobę, która odważyła się wyjechać w tym roku gdzieś dalej więc można też w końcu odkryć Polskę! Ja, jako dziennikarka, która już od dziesięciu lat w redakcji „Dzień dobry TVN” podróżuje po Polsce niby ją już widziałam, ale wszędzie po prostu wpadam i wypadam, robię porannego live’a i właściwie za chwilę mnie nie ma. A teraz mogę poznać polskie wybrzeże czy Kaszuby… Marzą mi się też Bieszczady i cała ściana wschodnia, Puszcza Knyszyńska! Takie są moje plany wakacyjne i marzenia.

Rodzinne spotkania, za którymi tęskniłam

Wakacje w domu to przede wszystkim rodzina. Nawet teraz, w drodze nad morze, zatrzymaliśmy się na śniadanie w moim domu rodzinnym. Jak mama zrobi śniadanie, stół ugina się, jakby było prawdziwe święto. Staramy się celebrować te momenty, kiedy jesteśmy razem. Kiedy byłam młodsza, były też wspólne rejsy - bo pochodzę z Kruszwicy nad jeziorem Gopło. Płynęliśmy razem, wieczorem robiliśmy ognisko, jedliśmy ziemniaki i kiełbaski, siedzieliśmy długo i rozmawialiśmy... Właśnie z tym kojarzy mi się bycie razem.

W ogrodzie w moim rodzinnym domu, tam, gdzie są moi rodzice, brat z bratową, gdzie jest zakład stolarski mojego taty, wcześniej dziadka, rośnie czereśnia. Pięknie kwitnie, a w lecie jest pełne soczystych owoców. Właśnie w tym roku, w zamknięciu, bardzo czekałam na moment, kiedy te czereśnie będą już na drzewie, kiedy będzie można pojechać do bliskich, usiąść z nimi… I tak było. Wyciągnęliśmy stół, zrobiliśmy ucztę i było najpiękniej. Za tym naprawdę bardzo tęskniłam i wreszcie jest ten czas.

O tym też są moje książki. O powrocie do korzeni, o radości z prostych rzeczy, o tym, co na co dzień bywa niedoceniane, o ludziach, którzy często nam spowszednieli.

Oazy w wielkim mieście. Masz takie?

Moja praca jest intensywna. Mam swoje obowiązki, rozkład dnia, swoich bliskich. Dużo czasu ostatnio zajmował mi remont. Na pewno takim miejscem, w którym się wyciszam w wielkim mieście jest park. To jest moja oaza. I kiedy chcę trochę zwolnić, czuję, że jestem przeładowana, jadę do parku, robię krótki spacer, siadam na ławce i łapię oddech.

Na pewno takim moim miejscem jest też kościół oo. dominikanów na Służewie. W Warszawie na każdym rogu można znaleźć piękny kościół, ale ten Służew rzeczywiście stał się dla mnie bardzo bliski, dużo się tam dla mnie wydarzyło. I rzeczywiście, kiedy czuję, że brak mi sił, że potrzebuję chwili wyciszenia, spokoju, jadę właśnie tam, na Służew. Jeśli jest adoracja, siadam sobie na adoracji, a jeśli nie - po prostu siadam w pustym kościele. Tak odpoczywam.

Fragmenty spotkania live z Kasią Olubińską (9.07.2020)

DEON Live Stream to cykl spotkań z inspirującymi ludźmi. Nasi goście zasiądą w twoim mieszkaniu, pokoju czy nawet kuchni; nie musisz wychodzić z domu – wystarczy laptop lub telefon. Masz szansę spotkać najciekawszych ludzi mediów, muzyki, sztuki, nauki, Kościoła. Posłuchaj ich niebanalnych życiowych historii, wzrusz się do łez, roześmiej głośno, dowiedz się więcej o świecie, zadaj pytanie (liczymy na Ciebie!). I nie zapomnij subskrybować naszego kanału, aby być na bieżąco z kolejnymi spotkaniami.


Naszym pierwszym gościem była Katarzyna Olubińska, dziennikarka, autorka bestsellerowej książki Bóg w wielkim mieście i bloga o tym samym tytule. W najnowszej książce, Kobieta w wielkim mieście, zaprosiła do rozmów niezwykłe kobiety. O swoim świecie opowiedziały jej:

  • Agnieszka Amaro
  • Anna Dec
  • Bovska
  • Joanna Jędrzejczyk
  • Anna Karwan
  • Paulina Krupińska-Karpiel
  • Magdalena Lamparska
  • Marta Żmuda Trzebiatowska

To opowieść o sile miłości, trudnych relacjach, pasji zawodowej i cenie sukcesu, o wielkich marzeniach i codziennych problemach, pięknie kobiecości i macierzyństwa oraz o życiowych zakrętach, o nadziei i wierze, która pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska

Zobacz swoje piękno, odkryj kobiecą moc

Być dla siebie łagodną, cierpliwą i z miłością spojrzeć na swoją przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość. Odpocząć, w końcu nie biec, nie spieszyć się, zjeść czereśnie zerwane prosto z drzewa,...

Skomentuj artykuł

Kasia Olubińska: kiedy czuję, że brak mi sił, jadę właśnie tam
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.