Odczuwam obecność aniołów. Co zrobić, żeby zaprzyjaźnić się ze swoim Aniołem Stróżem?

Odczuwam obecność aniołów. Co zrobić, żeby zaprzyjaźnić się ze swoim Aniołem Stróżem?
(fot. shutterstock.com)
Iwona Jabłońska

Już pierwszego dnia odkryłam, że nie znalazłam się tam przypadkowo. Mogłam na nowo doświadczyć i usłyszeć o tym, że Anioł Stróż to nie jest bajeczka dla małych dzieci, to się dzieje naprawdę.

Rola Anioła Stróża często "kończy się" na etapie dzieciństwa. Jedną z pierwszych modlitw jaką poznajemy jest właśnie modlitwa "Aniele Boży, stróżu mój…". Później o Nim zapominamy na długie lata, a czasem nawet na zawsze. Tak było właśnie ze mną, aż odkryłam go na nowo i jego niesamowitą moc nie tylko w moim życiu, ale także w życiu mojej rodziny!

On naprawdę jest ze mną zawsze

Pewnego razu mój mąż (wtedy jeszcze narzeczony) zabrał mnie na niezapomniane rekolekcje do Sióstr od Aniołów w Konstancinie. Sam już raz tam był i wrócił zachwycony. Tym zachwytem i historiami, które mi opowiadał zaraził także mnie. Tym bardziej cieszyłam się z niespodziankowego wyjazdu na rekolekcje.

Już pierwszego dnia odkryłam, że nie znalazłam się tam przypadkowo. Mogłam na nowo doświadczyć i usłyszeć o tym, że Anioł Stróż to nie jest bajeczka dla małych dzieci, to się dzieje naprawdę.

Wówczas  żałowałam, że moja relacja z Nim była tak słaba, a jednocześnie cieszyłam się, że mogę usłyszeć o jego niezwykłej roli i mocy i jeszcze tego samego dnia zacząć naprawiać naszą relację.

Przyjaciel

Kiedy zbliża się święto Aniołów Stróżów zawsze czuję niedosyt relacji z moim Aniołem. Są sprawy o które go proszę, o których mu mówię i doświadczam jego pomocy. Są jednak takie, do których zabieram się sama, a mogłabym zrobić to z nim - różnica jest diametralna.

Każdy ma przyjaciela i wie, że nie rozmawia z nim tylko o wielkich sprawach, ale dzieli się też codziennością. Do takiej właśnie zapraszam mojego Anioła chociażby prosząc go o miejsce parkingowe kiedy wracam do domu, bo u nas jest wielki problem z parkowaniem.

Szczerze powiedziawszy nie pamiętam, żebym się na nim zawiodła.

Kiedy mam odbyć ważną rozmowę proszę mojego Przyjaciela, żeby przygotował grunt i pomagał mi podczas jej trwania. O ile spokojniej i pewniej odbywam takie spotkanie jak wcześniej zapraszam mojego Anioła.

Mamy aż 5 Aniołów

Mamy czteroosobową rodzinę, więc czterech aniołów stróżów, kim zatem jest ten piąty?

Będąc jeszcze samotna i poszukująca męża, zaczęłam modlić się nowenną do św. Rafała Archanioła, żeby wstawiał się za mną w tej kwestii. W końcu to on przyprowadził Tobiasza do Sary. Liczyłam na to, że do mnie też przyprowadzi mojego "Tobiasza". I nie zawiodłam się, w bardzo krótkim czasie po tym jak skończyłam nowennę zaczęłam spotykać się z chłopakiem, który dwa lata później był już moim mężem. Jak się później okazało On również modlił się o dobrą żonę tą samą nowenną za wstawiennictwem św. Rafała.

Na tym nie skończyła się rola tego Anioła w naszym życiu.

Będąc już jakiś czas parą chcieliśmy zapytać Boga czy Jego wolą jest, żebyśmy byli małżeństwem. Zaczęliśmy się więc modlić i na koniec otworzyliśmy Pismo Święte na "losowo" wybranym fragmencie. Okazało się, że odpowiedź była jednoznaczna i bardzo jasna - był to cytat z księgi Tobiasza:

""Nie ma bowiem żadnego człowieka, oprócz ciebie, który miałby prawo wziąć Sarę (…) za żonę".

Na tym nie koniec - Bóg uzdrawia - czyli św. Rafał (bo to właśnie oznacza jego imię) wstawia się za nami także w kwestiach uzdrawiania. Są pewne obszary w naszym życiu, w naszym małżeństwie, które wymagają uzdrowienia - to właśnie się dzieje, a św. Rafał wstawia się za nami.

Anioł Stróż w roli niani

To może komuś wydawać się śmieszne, ale ja naprawdę korzystam z pomocy Aniołów Stróżów naszych dzieci w wielu sytuacjach. Już będąc w ciąży (zarówno pierwszej jak i drugiej) modliliśmy się wspólnie do Aniołów Stróżów naszych dzieci, żeby mieli je w swojej opiece i wstawiali się do Boga za nimi - o zdrowie, dobry rozwój i szczęśliwe przyjście na świat.

Teraz mając w domu dwójkę maluszków (dwuletnią córeczkę i rocznego synka) codziennie prosimy ich o to, żeby strzegli i chronili nasze dzieci. Ponieważ nie posiadam daru bilokacji, nie zawsze mogę być ciągle przy nich. Dlatego też jeśli bawią się w jednym z pokoi, a ja akurat muszę przygotować obiad w kuchni, modlę się do ich Aniołów Stróżów o opiekę nad nimi w tym czasie i jestem naprawdę spokojna, że nic im się nie stanie.

Oczywiście zaglądam co chwilę i kontroluję sytuację, bo też wiem, że czasem ci aniołowie mnie wzywają. Miałam kilka takich sytuacji: np. ręce w pianie, bo zmywałam i czułam silną potrzebę pójść do dzieci, taki impuls. Rzuciłam więc wszystko i okazało się, że mój roczniak właśnie po krzesełku wdrapał się na stolik. Byłam przekonana, że to jeden z aniołów wezwał mnie tam. Mogłabym mnożyć takie przykłady, w których namacalnie odczuwam obecność aniołów.

Wrzesień i październik to okresy, w których wspominamy zarówno Archaniołów jak i Aniołów Stróżów. To świetna okazja do tego, żeby prosić ich o pomoc i odnowić relację ze swoim aniołem stróżem. Jedna z sióstr od Aniołów mówiła, że są takie łaski, które Bóg chce nam przekazać tylko za wstawiennictwem naszych aniołów stróżów.

Nie przegapmy tego! Oni naprawdę istnieją i są nam dani do pomocy, 24 godziny na dobę modlą się za nas i są gotowi nieść pomoc. Korzystajmy z tego pięknego daru, w końcu on pochodzi od samego Boga: "Oto ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie drogi twej (…) moje imię jest w nim".

Iwona i Maciek Jabłońscy - małżeństwo, razem prowadzą bloga "Powołani do świętości"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Dajka

Twój kolejny krok ku długowieczności!

Sięgnij po to, co podpowiada natura, i przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem.

Z nowej książki Krystyny Dajki dowiesz się, jakie nawyki żywieniowe zapewnią ci długie życie w zdrowiu. Pomoże ci...

Skomentuj artykuł

Odczuwam obecność aniołów. Co zrobić, żeby zaprzyjaźnić się ze swoim Aniołem Stróżem?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.