Odważne wyznanie znanego polskiego blogera na temat walki z depresją

Odważne wyznanie znanego polskiego blogera na temat walki z depresją
(fot. youtube.com)
instagram.com/ekskluzywny_menel/ // kk

Jest jednym z najbardziej znanym blogerów w Polsce, a wśród specjalistów od mody męskiej to ścisła czołówka. Kamil Pawelski, czyli Ekskluzywny Menel, kilka lat temu podzielił się trudnym doświadczeniem depresji. Teraz wraca do tego tematu.

W rozmowie z Katarzyną Olubińską tak je wspominał:

DEON.PL POLECA
Jak sobie radziłeś z tym poczuciem bezsensu?

Używki, imprezy, środki nasenne. Szukałem pomocy u psychologa, ale bez skutku. Kulminacją było załamanie nerwowe, które przeżyłem rok temu. Zaczęły mnie dopadać myśli samobójcze…

Nikt nie próbował ci pomóc?

Byłem mistrzem zakładania masek. Na zewnątrz wydawało się, że jestem megaszczęśliwym kolesiem. Przecież wszystko na pozór mi się udawało. Zakończyłem moją karierę zawodową w korporacjach, a pojawił się blog, który odniósł sukces i stał się moją nową pracą. Wszyscy myśleli, że jestem superszczęśliwy, a ja wcale nie byłem szczęśliwy. Nakładałem sobie maski na twarz, uśmiech od ucha do ucha, a w głębi czułem pustkę. Prochy, których brałem sporo, i inne używki przestały pomagać. Rok temu, pod koniec wakacji, doszedłem do momentu, w którym ostatecznie stwierdziłem, że życie nie ma sensu.

DEON.PL POLECA

Co dokładnie wtedy czułeś?

Miałem głębokie poczucie niezrozumienia przez innych. Nie rozumiałem też sam siebie, swojego rozdrażnienia. Czułem się samotny. Postanowiłem zamknąć blog, bo pomyślałem, że nie będę robił z siebie czuba i wrzucał zdjęć uśmiechniętego kolesia, kiedy wszystko się we mnie gotowało. Pomyślałem: "Trzeba zejść z tego świata. Lecimy w jedną stronę, w dół". Postanowiłem skończyć ze sobą, skacząc z okna.

Niedawno wrócił do tematu męskiej depresji, który nadal pozostaje traktowany marginalnie, a osoby, które się z nim zmagają bywają wykluczane. Opublikował na Instagramie relację, którą wywołał dużą dyskusję. Można ją zobaczyć po wejściu w jego profil i kliknięciu w "Meska Depresja".

Odważne wyznanie znanego polskiego blogera na temat walki z depresją - zdjęcie w treści artykułu

Podkreślił, że to absurdalne, że żyjemy w czasach, w których za odwagę uznajemy to, że ktoś robi sobie selfie bez spodni w windzie, a za brak odwagi to, że ktoś przyznaje, że sobie nie radzi".

Polska jest drugim krajem w Europie pod względem ilości samobójstw wśród nieletnich. "Albo udajemy, że problemu nie ma (…), albo zaczynamy na ten temat dyskutować i pomagać sobie nawzajem" - mówi bloger.

Wielu z obserwujących dzieliło się swoimi historiami. Sam Ekskluzywny Menel był bardzo zaskoczony skalą problemu, z którym mierzą się mężczyźni i odpowiedział postem na popularnym serwisie społecznościowym.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wiedziałem, że problem depresji jest duży ale przyznaję, że nie spodziewałem się aż takiej skali problemu. ???? ———————————————————— Po moim INS w tym temacie (dodałem je do wyróżnionych w moim profilu ????) otrzymałem od Was naprawdę mnóstwo wiadomości (ale takie prawdziwe mnóstwo, a nie to ściemniane "bardzo często pytacie się mnie o …) ———————————————————— Ktoś napisał, że stracił swoją rodzinę przez niezdiagnozowaną depresję i teraz powoli staje na nogi. Ktoś inny napisał, że w jego rodzinie tata przez ponad 15 lat miał ten problem, który niestety skończył się tragicznie ale pozwoliło im spojrzeć na problem z zupełnie innej strony. Jeszcze ktoś inny napisał, że to INS dodało odwagi aby pójść do lekarz i się zdiagnozować. Dużo wiadomości zostało napisanych w klimacie: "To co powiedziałeś otworzyło mi oczy na moje zachowania i samopoczucie - wiem, ze potrzebuję pomocy" ———————————————————— Było także kilka wiadomość w których stwierdzaliście, ze żyjemy w czasach, w których mężczyznom żyje się trudniej niż kobietom - ten problem jest oczywiście bardziej złożony ale osobiście mam także podobne wnioski. ———————————————————-Nie odbierajcie tylko tego proszę jako biadolenie nad męskim losem - chodzi bardziej o stwierdzenie faktu, który następnie może pozwolić dokonywać zmiany. Po jednej i po drugiej stronie barykady! ???? ———————————————————- Jako społeczeństwo możemy rzucać w siebie kamieniami za to, że są ludzie, którzy zaczynają przyznawać się do słabości i nie radzenia sobie z życiem - tylko to niczego nie zmieni. Co więcej, zapewne pogorszy tylko sytuację! ????????‍♂️ ———————————————————— Zmiana zaczyna się od akceptacji! ???? ———————————————————— Dobrej niedzieli dla Was! ???? ———————————————————— PS.: PADAŁY TAKŻE PYTANIA TYPOWO MEDYCZNE: CZY BRAĆ PSYCHOTROPY, ANTYDEPRESANTY I JAKIE? CZY POZA PSYCHOLOGIEM IŚĆ DO PSYCHIATRY ITD. ——————————————————————————— Moja sugestia: NIE PYTAJCIE O TAKIE RZECZY "LUDZI Z INSTAGRAMA" - CHYBA, ŻE MAJĄ WYKSZTAŁCENIE W TAKIEJ DZIEDZINIE ???? ——————————————————————————— #ekskluzywnymenel #kamilpawelski #mentalhealth #depression #depresja #kryzysmeskosci #flp413

Post udostępniony przez Kamil Pawelski (@ekskluzywny_menel)

Presja, z którą mierzą się mężczyźni, bywa ogromna. Oczekiwania społeczne i wzór męskości potrafi niejednego przerosnąć. Bloger, który sam korzysta z pomocy psychoterapeuty, podkreśla, że to ważne by nie wypierać tego tematu.  "Depresję się leczy i można z tego wyjść" - podkreśla.

***

Samobójstwo nigdy nie jest wyjściem z żadnej sytuacji. Jeśli masz takie myśli lub nie możesz sobie poradzić z życiowymi trudnościami, a może jest w twoim otoczeniu osoba, której chcesz pomóc - skorzystaj z tych źródeł, szukając pomocy:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska

Kogo spotkasz w wielkim mieście?

Była jedną z wielu młodych, ambitnych dziewczyn, które zjeżdżają z całej Polski do Warszawy, aby spełnić swoje marzenia. Konsekwentnie realizowała plan na idealne życie. Praca kilkanaście godzin na dobę, perfekcja...

Skomentuj artykuł

Odważne wyznanie znanego polskiego blogera na temat walki z depresją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.