Zaręczeni? Na tej stronie znajdziecie świetne inspiracje dla narzeczonych!

Zaręczeni? Na tej stronie znajdziecie świetne inspiracje dla narzeczonych!
Fot. Depositphotos.com
archidiecezja.pl / mł

Jak się dobrze komunikować w związku? Czy małżeństwo naprawdę daje szczęście? Czy kryzys to koniec relacji? Te pytania często zadają sobie narzeczeni. Materiały pomagające znaleźć odpowiedzi przygotowali autorzy strony "Największa jest miłość." 

Każdy temat - to oddzielne spotkanie. Jest ich dziesięć. Wśród materiałów znajdują się inspirujące i wyjaśniające wątpliwości nagrania, których autorami są m.in. o. Adam Szustak OP, Karolina i Maciej Piechowie, ks. Marek Dziewiecki czy Monika i Marcin Gomułkowie. To duża pomoc dla narzeczonych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa, a także dbać o swój związek i rozwijać to, co w nim najlepsze.

Czy wspólne obejrzenie nagrań może cokolwiek zmienić w związku? Tak, a dobrane treści wskazują na tematy, które warto poruszyć przed ślubem, kiedy jest czas na poznawanie nie tylko swoich zainteresowań, ale także marzeń poglądów na ważne życiowe sprawy. Takie narzeczeńskie rozmowy pozwalają uniknąć później wielu kryzysów, a umiejętność dobrego rozmawiania i komunikacji, która wspiera związek jest nie do przecenienia w każdym małżeństwie. 

DEON.PL POLECA

"Wszyscy jesteśmy powołani do pięknej miłości. Jednak każdy dzień przynosi wyzwania, którym ona musi sprostać. Dlatego, żeby przeżyć małżeństwo najpełniej i podołać trudom codzienności, trzeba dobrze się przygotować i każdego dnia rozwijać wzajemną miłość,
potwierdzając swój wybór adekwatnymi gestami." - czytamy w opisie strony.

Materiały, które na niej znajdziemy, to uzupełnienie programu "Największa jest miłość", opracowanego przez Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej. Sam program to dwie dostępne w sprzedaży książki z ćwiczeniami - dla narzeczonej i dla narzeczonego, które para wykonuje razem lub oddzielnie. "Staraliśmy się wybalansować treści dotyczące budowania relacji miłości w codzienności przenikniętej życiem wiary" - piszą autorzy programu. Materiały dodatkowe zebrane na stronie najwiekszajestmilosc.pl są dostępne bezpłatnie, w większości poprzez kanały YouTube ich twórców. 

Źródło: archidiecezja.pl / mł

 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Zaręczeni? Na tej stronie znajdziecie świetne inspiracje dla narzeczonych!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.