Ewa Błaszczyk wydała oświadczenie o stanie zdrowia córki

Ewa Błaszczyk wydała oświadczenie o stanie zdrowia córki
(fot. By Cezary Piwowarski (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons)
4 lata temu
facebook.com/Fundacja-Ewy-Błaszczyk-Akogo-313246020645 / kw

"Kontakt ze światem się poprawił, ale Ola ciągle pozostaje w stanie minimalnej świadomości" - podała w oświadczeniu Ewa Błaszczyk na profilu Fundacji "Akogo?" na Facebooku. Skomentowała też medialne doniesienia o "pełnym wybudzeniu" córki ze śpiączki.

Prezes fundacji Akogo? podziękowała za zainteresowanie stanem zdrowia córki: "Od lat odbieram wiele sygnałów i informacji świadczących o Państwa wsparciu w naszej trudnej drodze, podczas choroby mojej córki. W odpowiedzi na ostatnie doniesienia w mediach (podczas mojej nieobecności w kraju) dotyczące stanu zdrowia Oli, pragnę oświadczyć, że moja córka nie jest jeszcze w pełni wybudzona".

>>Przeczytaj wywiad z Ewą Błaszczyk<<

Błaszczyk w oświadczeniu przywołała słowa lekarki, które zostały wykorzystane przez media. Podały one informację o całkowitym wybudzeniu 22-letniej córki. Lekarka przekonywała, że na twarzy pacjentki widać "wyraz zadowolenia, radości i obojętności. W przypadkach, kiedy coś ją zaciekawi, coś silnie działa na jej emocje, zauważyć też można poszerzanie się źrenic. Jest również mniejsza spastyczność (napięcie mięśniowe), co ułatwia rehabilitację oraz wykonywanie czynności dnia codziennego".

W oświadczeniu tak skomentowano doniesienia medialne: "Kontakt ze światem się poprawił, ale Ola ciągle pozostaje w stanie minimalnej świadomości. Ten stan minimalnej świadomości był podstawą do pozytywnej kwalifikacji do wszczepu stymulatora w pień mózgu. Czekamy i obserwujemy czy pojawią się kolejne symptomy poprawy".

Mama Aleksandry zapowiedziała też, że w razie "znaczącej poprawy stanu zdrowia Oli", potwierdzi w mediach taką informację.

Ola przed kilkoma miesiącami przeszła pionierski zabieg opracowany przez profesora Isao Moritę z Japonii. Operację przeprowadzono w Szpitalu Klinicznym w Olsztynie, gdzie z inicjatywy Ewy Błaszczyk i jej fundacji "Akogo?" ma powstać klinika "Budzik" dla dorosłych w śpiączce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ewa Błaszczyk wydała oświadczenie o stanie zdrowia córki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.