"La Repubblica" zamieściła apel grupy polskich wiernych ws. pedofilii w Kościele

"La Repubblica" zamieściła apel grupy polskich wiernych ws. pedofilii w Kościele
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl / Twitter)
PAP / df

Włoski dziennik "La Repubblica" opublikował w poniedziałek apel grupy wiernych z Polski do papieża Franciszka, by "odbudował" polski Kościół, w którym doszło do przypadków pedofilii. Odezwę wydrukowano jako płatne ogłoszenie w uroczystość świętych Piotra i Pawła.

"Ojcze Święty Franciszku! Odbuduj nasz Kościół! Błagamy Cię!" - wzywają autorzy apelu opublikowanego w rzymskiej gazecie.

DEON.PL POLECA

"Spójrz z troską na Kościół w Polsce, gdzie zostały potwierdzone przypadki pedofilii, a lojalność wobec instytucji jest ślepa i głucha, ważniejsza od dobra ofiar. Brak zdecydowanej reakcji kościelnej hierarchii wobec zawiadomień o karygodnych zachowaniach przypisywanych niektórym biskupom jest powodem publicznego zgorszenia i szkodzi dobru Kościoła" - napisali sygnatariusze apelu.

Jak dodali, "rozbija to jego jedność, ponieważ dzieli nas na tych, którzy martwią się wizerunkiem instytucji, i tych, którym leży na sercu dobro ofiar".

"Prosimy o interwencję Watykanu. Zwracamy się do Ciebie, Ojcze Święty. Uleczmy rany. Dość krzywd" - głosi odezwa, pod którą widnieje napis: "Wierni Kościoła w Polsce". Jest też wyjaśnienie, że w zbiórce pieniędzy na publikację tego apelu udział wzięło 635 wiernych, wspierając inicjatywę "Zranieni w Kościele".

 

Przeczytaj całość:

"Ojcze Święty Franciszku!

Odbuduj nasz Kościół!

Błagamy Cię! Spójrz z troską na Kościół w Polsce, gdzie zostały potwierdzone przypadki pedofilii, a lojalność wobec instytucji jest ślepa i głucha, ważniejsza od dobra ofiar. Brak zdecydowanej reakcji kościelnej hierarchii wobec zawiadomień o karygodnych zachowaniach przypisywanych niektórym biskupom jest powodem publicznego zgorszenia i szkodzi dobru Kościoła. Rozbija Jego jedność, ponieważ dzieli nas na tych, którzy martwią się wizerunkiem instytucji i tych, którym leży na sercu dobro ofiar. Prosimy o interwencję Watykanu.

Apelujemy do Ciebie, Ojcze Święty: Naprawmy rany!

Dość krzywd!

Wierni Kościoła w Polsce"

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

"La Repubblica" zamieściła apel grupy polskich wiernych ws. pedofilii w Kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.