Serce Młodych – konkurs na 100-lecie poświęcenia narodu polskiego

Serce Młodych – konkurs na 100-lecie poświęcenia narodu polskiego
Konkurs artystyczny "Serce Młodych" - fot. Jan Głąba SJ
1 miesiąc temu

Poświęcenie się Sercu Bożemu jest wyrazem pragnienia, aby miłość Boga nas ogarnęła i byśmy umieli ją zanieść innym, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym. Chcemy budować cywilizację braterstwa i miłości, szacunku do człowieka i stworzenia. To nie sentymentalizm i pusta symbolika, ale z głębi pochodzące pragnienie, aby dać się kształtować Sercu.

Posłuszni wezwaniu „przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście” (Mt 11,28), w najbliższy piątek, 11 czerwca 2021 r., w czasie Mszy św. o godz. 18:00 uroczyście odnowimy akt poświęcenia narodu polskiego Sercu Pana Jezusa. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP3, na kanale YouTube Bazyliki oraz na naszym portalu deon.pl. Podobny akt poświęcenia ma być tego samego dnia dokonany w każdym kościele w Polsce.

Biskupi Polscy wystosowali do wszystkich wiernych list, mający przygotować nas do ponowienia aktu poświęcenia. Zachęcają w nim do modlitwy „o dar miłości, abyśmy w każdym człowieku – także innym czy myślącym inaczej – potrafili dostrzec brata”.

Fot. Jan Głąba SJKonkurs artystyczny "Serce Młodych" - fot. Jan Głąba SJW ramach przygotowań do tej uroczystości zostało zorganizowanych wiele wydarzeń, m.in. konkurs dla dzieci i młodzieży oraz grup parafialnych, zatytułowany „Serce Młodych”. Do organizatorów napłynęło 150 prac konkursowych (plastycznych, literackich i multimedialnych). Prace plastyczne będą wystawione do końca czerwca w holu Bazyliki.

Fot. Tadeusz ŁyczakowskiFot. Tadeusz ŁyczakowskiJuż dzisiaj zapraszamy też na trzydniowe rekolekcje wprowadzające przed piątkową uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

DEON.PL

Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv
12,32 zł
17,59 zł

13 marca 2013 r. kardynał Jorge Mario Bergoglio, jezuita i dotychczasowy arcybiskup Buenos Aires, został wybrany na papieża. Przybrał imię świętego z Asyżu. Nieprzypadkowo. Franciszek, skromny, rozumiejący biednych i doświadczonych przez los, stał blisko ludzi....

Skomentuj artykuł

Serce Młodych – konkurs na 100-lecie poświęcenia narodu polskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.