25-latka została prezeską Synodu Kościoła ewangelickiego

25-latka została prezeską Synodu Kościoła ewangelickiego
Fot. Evangelische Kirche in Deutschland / Youtube
KAI /kb

Poznaliśmy nową prezes Synodu Kościoła Ewangelickiego w Niemczech (EKD). Została nią 25-letnia Anna-Nicole Heinrich, która  zastąpiła na tym stanowisku 79-letnią Irmgard Schwaetzer.

Kobiety stoją na czele ewangelickiego Synodu od 2003 r. Heinrich jest najmłodszym w historii szefem tego najwyższego organu władzy Kościoła. Wyboru dokonano podczas posiedzenia online. Młoda członkini Kościoła luterańskiego w Bawarii niespodziewanie wygrała z 41-letnią polityczką partii Zielonych Nadine Bernshausen stosunkiem głosów 75 do 39 przy 11 wstrzymujących się.

Heinrich jest specjalistką od cyfryzacji życia Kościoła. Dotychczas była delegatką młodzieży w tzw. Z-Teamie, który wypracował w „Jedenaście wytycznych na przyszłość Kościoła”, opublikowanych w listopadzie ub.r. Przed obradami Synodu podkreślała konieczność reform w Kościele.

Przewodniczący katolickiej konferencji episkopatu bp Georg Bätzing uważa, że wybór 25-latki jest „dobrym znakiem”, gdyż może dać wielu młodym ludziom odwagę i bodziec do zaangażowania się w życie Kościoła.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher
24,43 zł
34,90 zł

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

25-latka została prezeską Synodu Kościoła ewangelickiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.