Kard. Marx do Żydów: tym razem nie będziemy już odwracać wzroku

Kard. Marx do Żydów: tym razem nie będziemy już odwracać wzroku
Fot. phoenix / YouTube
KAI / pk

Kościół katolicki w Niemczech zapewnia Żydów o swym poparciu w walce z narastającym w tym kraju antysemityzmem. Tym razem nie będziemy już odwracać wzroku. Nie tylko jako obywatele, ale również jako chrześcijanie mamy obowiązek sprzeciwiać się antyżydowskim uprzedzeniom i atakom na Żydów - napisał kard. Reinhard Marx w liście do Centralnej Rady Żydów w Niemczech, która obchodzi w tym roku 70-lecie swego istnienia.

Arcybiskup Monachium przyznaje, że powołanie do życia tej instytucji zaledwie 5 lat po zakończeniu wojny było znakiem, odważną i świadomą decyzją odbudowania życia żydowskiej społeczności w Niemczech, pomimo straszliwej historii Żydów w tym kraju oraz faktu, że wielu sprawców nie poniosło kary za swe zbrodnie.

DEON.PL POLECAOsobny list do Centralnej Rady Żydów wystosował też nowy przewodniczący episkopatu Niemiec bp Georg Bätzing. On również wyraża ubolewanie z powodu narastania antysemityzmu w Niemczech i przyznaje, że działania Rady mające na celu zwracanie uwagi opinii publicznej na działalność ugrupowań ekstremistycznych i antysemickich odgrywa ważną rolę w rozwoju kultury demokratycznej w tym kraju. Ataki na Żydów są atakiem na naszą demokrację i nasze współistnienie - podkreślił bp Bätzing.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Marx do Żydów: tym razem nie będziemy już odwracać wzroku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.