44 proc. uważa za niedopuszczalne manifestacje pod świątyniami i w trakcie mszy

44 proc. uważa za niedopuszczalne manifestacje pod świątyniami i w trakcie mszy
fot. Depositphotos
5 miesięcy temu
PAP / pk

44 proc. badanych uważa, że manifestacje są niedopuszczalne pod świątyniami i w trakcie mszy; 28 proc. jest zdania, że są one dopuszczalne pod kościołami, ale nie w trakcie mszy; a 19 proc. uważa, że są one dopuszczalne i pod świątyniami i w trakcie mszy - wynika z sondażu dla "Super Expressu".

Według sondażu, zrealizowanego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu", protestów w samych kościołach i wiążącego się z tym zakłócenia mszy nie popiera przytłaczająca większość - łącznie 72 proc. badanych.

Jak pisze wtorkowy "SE", badanych zapytano, czy manifestacje w kościołach i pod nimi są dopuszczalną formą protestu w sprawie aborcji?

44 proc. badanych powiedziało, że manifestacje są niedopuszczalne i pod świątyniami i w trakcie mszy; 28 proc. odparło, że manifestacje są dopuszczalne pod świątyniami, ale nie w trakcie mszy; 19 proc. uznało, że manifestacje są dopuszczalne pod świątyniami i w trakcie mszy. 9 proc. odparło, że nie wie.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 27-28.10.2020 r. metodą ankiet internetowych na próbie 1022 dorosłych Polaków.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

44 proc. uważa za niedopuszczalne manifestacje pod świątyniami i w trakcie mszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.