Abp Auza: dla Stolicy Apostolskiej dyplomacja jest środkiem do szerzenia i obrony wiary

Abp Auza: dla Stolicy Apostolskiej dyplomacja jest środkiem do szerzenia i obrony wiary
(youtube.com / Carnegie Council for Ethics in International Affairs)
KAI/ ed

Nie tylko udział w negocjacjach jest obowiązkiem przedstawicieli Stolicy Apostolskiej w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Naszym szczególnym zadaniem jest ewangelizacja. Dla Stolicy Apostolskiej dyplomacja jest bowiem środkiem do szerzenia i obrony wiary - uważa abp Auza.

W wywiadzie dla włoskiej agencji prasowej ACI Stampa abp Auza zauważył, że ewangelizacja ONZ nie polega na cytowaniu Biblii czy dokumentów Kościoła, ale na odwoływaniu się do wypowiedzi papieża, a on mówi to, w co wierzą katolicy.

Kardynał Lacroix: gdybyśmy mieli wiarę jak ewangelizatorzy Kanady… >>

Stwierdził także, że wśród członków ONZ Kościół katolicki z jednej strony postrzegany jest pozytywnie, szczególnie jego zaangażowanie na polu humanitarnym. Z drugiej jednak strony religię widzi się w świetle negatywnym, gdyż jest uważana za agenta agresywnego ekstremizmu. Abp Auza zwrócił też uwagę na zaangażowanie Stolicy Apostolskiej w poprawność językową wypracowywanych dokumentów. Niektóre bowiem słowa bywają używane w sposób mylny.

Jako przykład podał słowo "gender". Wskazał, że kiedy zaczęto używać tego terminu, nie budziło on żadnych wątpliwości, jego znaczenie bowiem odnosiło się do mężczyzny i kobiety. Dziś natomiast zmienia się jego znaczenie, gdyż niektórzy wyróżniają już 296 płci. Dodał, iż za takimi zmianami stoją wpływy silnych lobby, które wymuszają takie działania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Auza: dla Stolicy Apostolskiej dyplomacja jest środkiem do szerzenia i obrony wiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.