Abp Budzik: ekumenizm musimy budować na prawdzie

Abp Budzik: ekumenizm musimy budować na prawdzie
(youtube.com)
KAI/ ed

Zdaniem abp. Budzika podział chrześcijan jest "sprzeciwem wobec Jezusa i zgorszeniem dla świata", dlatego nie można ustawać w dążeniu do jedności.

- Dialog ekumeniczny musi być budowany na poszukiwaniu prawdy o sobie i swojej tożsamości. Dlatego podstawowym zadaniem uczniów Chrystusa jest życie Słowem Bożym i poznawanie własnego tradycji Kościoła - powiedział metropolita lubelski.

Drugi dzień Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego rozpoczęła uroczysta jutrznia w kościele akademickim KUL. Modlitwie przewodniczył metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. W homilii mówił o potrzebie poszukiwania prawdy, która jest podstawą każdego dialogu, zwłaszcza tego pomiędzy wyznawcami Chrystusa.

Potrzebna jest wspólna modlitwa 

Hierarcha zwrócił uwagę, że pomimo braku pełnej komunii Eucharystycznej pomiędzy katolikami, prawosławnymi i protestantami, potrzebna jest wspólna modlitwa. - Gdy chrześcijanie spotykają się na wspólnej modlitwie, jedność jest bliska. Przerasta nas ten podział, dlatego musimy prosić Pana o światło - głosił kaznodzieja.

Podczas drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego tematem obrad będzie katolicyzm, o którym uczestnicy będą rozmawiali na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Panel poranny zostanie poświęcony Kościołowi rzymskokatolickiemu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Budzik: ekumenizm musimy budować na prawdzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.