Abp Budzik do młodych: oddajcie Jezusowi swoje życie, a nie będziecie zawiedzeni

Abp Budzik do młodych: oddajcie Jezusowi swoje życie, a nie będziecie zawiedzeni
(fot. Bartkiewicz / episkopat.pl)
KAI / kk

"Maryja mówi do każdego i każdej z was: zróbcie wszystko, co powie wam Jezus, a nie będziecie zawiedzeni" - powiedział abp Stanisław Budzik. Metropolita lubelski przewodniczył Eucharystii z okazji lubelskiej pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę.

W homilii abp Budzik porównał życie współczesnego człowieka do pielgrzymki. Przywołując obraz Caravaggia "Madonna Pielgrzymów", zauważył, że nogi przedstawionych ludzi, choć są brudne, to są przedstawione na pierwszym planie. - Pielgrzymi trud człowieka jest opromieniony nadprzyrodzony blaskiem. Chciał oddać hołd stopom, które są symbolem ludzkiej drogi przez życie, nieraz ciężkiego, bolesnego i trudnego - tłumaczył hierarcha.

Metropolita lubelski zwrócił uwagę, że zarówno na obrazie włoskiego artysty jak i na ikonie jasnogórskiej, Maryja wskazuje na swojego syna - Ona prowadzi nas do swego Syna. Chce przemówić do każdego i każdej z was: zróbcie wszystko, co powie wam Jezus. Oddajcie mu swoje życie, a nie będziecie zawiedzeni - mówił dalej abp Budzik.

Patrząc na wypełnioną młodymi ludźmi bazylikę jasnogórską, podkreślił, że już od trzech dekad maturzyści z Lubelszczyzny przyjeżdżają do tronu Pani Jasnogórskiej, prosząc o błogosławieństwo dla siebie na czas egzaminów i wyborów drogi życiowej - Przez ostatnie 34 lata, w miejscu tym modliło się już ponad 300 tys. młodych ludzi. Każdy z nich wsłuchiwał się, tak jak Wy, w głos Maryi - powiedział arcybiskup.

DEON.PL POLECA

Pierwsza, licząca ok. 1,5 tys. osób tura pątników dotarła do Częstochowy 22 września. Spotkaniu modlitewnemu przewodniczył wówczas bp Józef Wróbel. Ostatnia tura maturzystów swoją pielgrzymkę będzie przeżywała 13 października. Razem z młodymi będzie się modlić bp Mieczysław Cisło.

Tradycyjnie spotkanie młodych ludzi co tydzień rozpoczyna Droga Krzyżowa na Wałach jasnogórskich, natomiast punk kulminacyjny stanowi Msza święta w częstochowskiej bazylice oraz Akt Zawierzenia maturzystów w opiekę Matki Bożej.

Pierwsza oficjalna pielgrzymka maturzystów archidiecezji lubelskiej odbyła się 1984 r. z inicjatywy ks. Ryszarda Lisa. Wzięło w niej udział ok, 6,5 tys. młodych ludzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Budzik do młodych: oddajcie Jezusowi swoje życie, a nie będziecie zawiedzeni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.