Najbardziej niewysłuchane przesłanie Maryi? Oto słowo, które powtarza od stuleci

Najbardziej niewysłuchane przesłanie Maryi? Oto słowo, które powtarza od stuleci
(fot. Alex Gindin / unsplash.com)

Jest miejsce, w którym objawiła się w obłoku i trzykrotnie wypowiedziała jedno słowo. Ostatnio powtórzyła je w Fatimie. Niektórzy twierdzą, że to samo mówi w Medjugorie. Maryja od setek lat ma do nas jedno przesłanie. Dlaczego jej nie słuchamy?

Przenosimy się o ponad 500 lat do tyłu. Dziś stoi tu ogromne sanktuarium, przy drodze między Genuą i Sawoną w północnym regionie Ligurii, w okolicach miejscowości Albisola Superiore.

18 października 1482 roku, gdy mieszkańcy Albisoli i sąsiedniej Stelli, "po latach utarczek postanowili położyć kres sporom, sięgając po broń".

Na to postanowienie zareagowała Maryja. "Podczas walki ukazał się błyszczący obłok, z którego nieznany głos wymówił trzy razy słowo «pokój»" - do dziś to przesłanie przyciąga tysiące pielgrzymów do sanktuarium Matki Bożej Pokoju w Albisoli.

Słowo "pokój" powtarza się w wielu przesłaniach Maryi. Ostatnio przede wszystkim w Fatimie, gdzie Maryja ostrzegła, że jeśli nie będziemy się modlić, nadejdzie straszna wojna. O wezwaniu do jedności i szukaniu pokoju mówi również syryjska stygmatyczka promująca kult Maryi w Damaszku.

Wielu, w tym abp Hoser, podkreśla że wezwanie do modlitwy w intencji pokoju płynie z Medjugorie. - Potrzebna jest także modlitwa o pokój, ponieważ destrukcyjne siły są dzisiaj ogromne a handel bronią nie przestaje rosnąć - mówił abp Hoser - Potrzebujemy niebiańskiej interwencji. A obecność Najświętszej Maryi Panny - to jest interwencja. To jest Boża inicjatywa. I dlatego, chcę dodać wam odwagi i zachęcić w charakterze specjalnego wysłannika Stolicy Apostolskiej. Szerzcie na cały świecie pokój poprzez nawrócenie serca.

* * *

Dziś obchodzimy światowy dzień modlitwy o pokój. 27 października 1986 roku Jan Paweł II zorganizował Światowy Dzień Modlitwy o Pokój w Asyżu. Hasłem przewodnim spotkania było "Być razem, aby się modlić". Było to międzyreligijne spotkanie modlitewne w intencji pokoju na świecie.

Pomódl się dziś modlitwą autorstwa św. Jana Pawła II:

Modlitwa o pokój nie schodzi z ust Kościoła. Powtarzamy ja w każdej Mszy świętej, przede wszystkim w liturgii komunijnej, nawiązując do słów "Ojcze nasz", których nauczył nas sam Jezus Chrystus: "Wybaw nas, prosimy Cię, Panie, od zła wszelkiego i udziel nam łaskawie pokoju za dni naszych".

Modlimy się o pokój, który jest darem Boga a zarazem owocem dobrej woli ludzi: "Panie Jezu Chryste, Ty powiedziałeś Apostołom: Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daje;. Nie zważaj na grzechy nasze, lecz na wiarę Twojego Kościoła... Napełniaj go pokojem i umacniaj w jedności".

Prosimy o to, aby Kościół był również ostoją, pokoju dla świata, dla wszystkich ludzi, dla każdego człowieka i społeczeństwa. I dlatego bezpośrednio przed Komunią eucharystyczna, kapłan mówi: "Pokój Pański niech będzie z wami!"

Matko Pokoju! Matko, która wiesz, co znaczy obejmować ramionami martwe ciało Syna, Tego, któremu dałaś życie, oszczędź wszystkim matkom śmierci ich synów, katuszy, niewolnictwa, zniszczenia wojennego, prześladowań, obozów koncentracyjnych, więzień...

Zachowaj im radość rodzenia, karmienia, rozwijania siei człowieka i jego życia. W imię tegoż życia, w imię narodzenia Pana, błagaj z nami o pokój, o sprawiedliwość na świecie!

Matko pokoju, w całym pięknie i majestacie Twego Macierzyństwa, które Kościół wysławia a świat podziwia, prosimy Cię: Bądź z nami w każdym momencie! Spraw, by ten rok był rokiem pokoju - mocą narodzenia i śmierci Twego Syna! Amen.

Karol Wilczyński - dziennikarz DEON.pl. Współtwórca islamistablog.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński
14,00 zł
19,99 zł

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Najbardziej niewysłuchane przesłanie Maryi? Oto słowo, które powtarza od stuleci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.