Masz konkretny problem w życiu? Ta modlitwa ma niewiarygodną moc

Masz konkretny problem w życiu? Ta modlitwa ma niewiarygodną moc
(fot. shutterstock.com // Johann Georg Melchior Schmidtner (1625-1705) (diocese of Augsburg) [Public domain], via Wikimedia Commons)
ChurchPOP / Stacja7 / kk

Nasz życie często przypomina długi sznur pełen węzłów nie do rozwiązania. Jeden po drugim nachodzą na siebie, tak że w pewnym momencie ich rozwiązanie wydaje się wręcz niemożliwe. Wtedy szczególnie trzeba wyjątkowej pomocy Maryi.

Kult Maryi Rozwiązującej Węzły ma około 300 lat, ale stał się szczególnie popularny wraz z pontyfikatem papieża Franciszka, który był bardzo oddany Maryi jako arcybiskup Buenos Aires. Franciszek poświęcił jej swoją katechęzę z 12 października 2013 roku, kiedy mówił o licznych węzłach jakie Matka Boża potrafi rozwiązać.

"Te węzły pozbawiają nas pokoju i pogody ducha. Są niebezpieczne, ponieważ z większej liczby węzłów może powstań plątanina, która może być coraz bardziej bolesna i trudniejsza do rozwiązania" - mówił Franciszek.

"Wszystkie węzły serca, wszystkie węzły sumienia mogą być rozwiązane. Czy proszę Maryję, by mi pomogła mieć ufność w Boże Miłosierdzie, by te węzły rozwiązać, bym się zmienił?" - zachęcał Ojciec Święty, który jeszcze w latach 90. zamówił kopię wizerunku Maryi Rozwiązującej Węzły do kościoła San José del Talar w Buenos Aires.

DEON.PL POLECA

Tradycja związana z Maryją Rozwiązującą Węzły jest szczególnie ciekawa dlatego, że nawiązuje nie do objawienia Matki Bożej, ale jej bezpośredniej interwencji. Niemiecki bogacz Wolfgang Langenmantel i jego żona Sophie mieli ogromne problemy w małżeństwie i znajdowali się na skraju rozwodu. Mąż udał się do swojego przyjaciela jezuity, ojca Jakoba Rema, po poradę. Obaj zaczęli się modlić za małżeństwo Wolfganga. Spotykali się tak kilka razy.

Ostatnie spotkanie miało miejsce 28 września 1615 roku. Wolfgang wziął ze sobą pamiątkową szarfę, którą był związany podczas ślubu z Sophie. Ojciec Rem wziął ją, podniósł do wizerunku Matki Bożej Śnieżnej i poprosił ją o to, czy jest w stanie "rozwiązać węzeł" małżeństwa przyjaciela. Szarfa się poluzowała i cudownie wybieliła. Po tym wydarzeniu małżeństwo Langenmantelów się pogodziło.

Adam Szustak OP: to nowenna, która ma niewiarygodną moc >>

To konkretna historia i konkretny problem, ale sam kult Maryi Rozwiązującej Węzły ma nawet dawniejszą historię i sięga do Świętego Ireneusza z Lyonu, który już w II wieku mówił, że "węzeł nieposłuszeństwa Ewy został rozwiązany przez posłuszeństwo Maryi. To co dziewica Ewa związała niewiarą, Dziewica Maryja rozwiązała zawierzeniem".

Wnuk Langenmantelów - Hieronim - sam został księdzem i zamówił obraz, który miał upamiętnić cud jego dziadków. Na wizerunku Maryja rozwiązuje węzły na szarfie i otacza ją grupa aniołów. U stóp Matki Bożej jest Księżyc i wąż, któremu Maryja miażdży czaszkę. Na dole obrazu widać Archanioła Rafała, który prowadzi Wolfganga do klasztoru. Wizerunek przypomina także Tobiasza Młodszego. Autorem obrazu jest Johann Melchior Georg Schmittdner, zaś samo dzieło można podziwiać w kościele Świętego Piotra w Augsburgu w Bawarii.

"Ta modlitwa pozwoliła mi na nowo cieszyć się życiem" [ŚWIADECTWO] >>

Jest kilka modlitw do Maryi Rozwiązującej Węzły. Do najbardziej znanej należy nowenna, której towarzyszy modlitwa różańcowa. Przez 9 dni prosimy w niej o konkretną interwencję Maryi - o rozwiązanie "węzła", który zawiązał się w naszym życiu.

Jak odmawiać nowennę do Maryi Rozwiązującej Węzły?

  1. Znak krzyża świętego
  2. Akt żalu (skruchy)
  3. Trzy pierwsze dziesiątki różańca (części przypadającej na dany dzień)
  4. Rozważanie na kolejne dni nowenny
  5. Dwie ostatnie dziesiątki różańca (części przypadającej na dany dzień)
  6. Modlitwa do Maryi rozwiązującej węzły (podana na końcu nowenny)
  7. Znak krzyża świętego

Rozważania na kolejne dni nowenny

Pierwszy dzień

Ukochana Matko, Najświętsza Maryjo, Ty, która rozwiązujesz węzły zniewalające Twoje dzieci, wyciągnij ku mnie Twoje miłosierne dłonie. Dziś oddaję Ci ten węzeł… (wymienić go, jeśli to możliwe) i wszelkie zło w moim życiu, którego on stał się przyczyną. Daję Ci węzeł, który mnie dręczy, czyni nieszczęśliwym i przeszkadza mi zjednoczyć się z Tobą i Twoim Synem Jezusem, moim Zbawcą. Uciekam się do Ciebie, Maryjo Rozwiązująca Węzły, albowiem ufam Ci i wiem, że nigdy nie wzgardziłaś grzesznym dzieckiem błagającym Cię o pomoc. Wierzę, że możesz rozwiązać ten supeł, gdyż Jezus dał Ci wszelką władzę. Ufam, że zechcesz uwolnić mnie od tego zniewolenia, albowiem jesteś moją Matką. Wiem, że to uczynisz, ponieważ kochasz mnie miłością samego Boga. Dziękuję Ci, Matko Ukochana.

Maryjo Rozwiązująca Węzły, módl się za mną.

Kto szuka łaski, ten znajdzie ją w dłoniach Maryi

Drugi dzień

Maryjo, najukochańsza Matko, źródło wszelkich łask, moje serce zwraca się dziś do Ciebie. Uznaję, że jestem grzesznikiem i że potrzebuję Twojej pomocy. Z powodu mojego egoizmu, uraz, braku wielkoduszności i pokory często odrzucałem łaski otrzymywane za Twoją przyczyną. Zwracam się dziś do Ciebie, Maryjo Rozwiązująca Węzły, abyś wyprosiła mi u Twego Syna Jezusa czystość serca, wewnętrzną wolność, pokorę i ufność. Pomóż mi, abym przeżył dzisiejszy dzień, praktykując potrzebne mi cnoty. Ofiaruję Ci je jako dowód mojej miłości ku Tobie. W Twoje ręce składam węzeł… (wymienić go, jeśli to możliwe), który nie pozwala mi głosić chwały Bożej.

Maryjo Rozwiązująca Węzły, módl się za mną.

Kto chce Bogu ofiarować każdą chwilę dnia, prosi o pomoc Maryję.

Trzeci dzień

Matko, Pośredniczko, Królowo Nieba, Ty, której dłonie rozdają wszystkie bogactwa Króla, zwróć ku mnie Twoje miłosierne oczy. W Twoje święte dłonie składam ten zniewalający węzeł mojego życia… (wymienić go, jeśli to możliwe), wszelkie urazy i pretensje, których on jest przyczyną. Boże Ojcze, proszę Cię o przebaczenie moich win. Pomóż mi darować wszystkim, którzy świadomie lub nieświadomie stali się przyczyną mojego zniewolenia. Wiem, że rozwiążesz mój węzeł na tyle, na ile Ci zaufam. Przed Tobą, ukochana Matko, i w imię Twojego Syna Jezusa, mojego Zbawcy, który choć tak bardzo znieważony, potrafił przebaczyć - przebaczam teraz na zawsze tym osobom… (wymienić je), a także samemu sobie. Dziękuję, Maryjo Rozwiązująca Węzły, i proszę, módl się o rozwiązanie w moim sercu węzła urazy oraz tego zniewolenia, które Ci teraz przedstawiam. Amen.

Maryjo Rozwiązująca Węzły, módl się za mną.

Kto chce łask, zwraca się do Maryi.

Czwarty dzień

Święta Matko Ukochana, dobra dla wszystkich, którzy Cię szukają, ulituj się nade mną. Składam w Twoje dłonie ten węzeł… (wymienić go, jeśli to możliwe). Nie pozwala mi on trwać w pokoju, paraliżuje moją duszę, przeszkadza w kroczeniu za Panem i w oddaniu życia na Jego służbę. Rozwiąż ten mój życiowy węzeł, o Matko moja. Uproś u Jezusa uzdrowienie mojej sparaliżowanej wiary, która chwieje się pod wpływem uderzeń kamieniami. Wędruj ze mną, Matko Ukochana, i pomóż, bym zrozumiał, że dzięki tym kamieniom mogę stać się silniejszy, że one pomagają mi w wewnętrznym wzrastaniu, w tym, bym przestał szemrać, nauczył się w każdej chwili dziękować i - ufny w Twoją moc - zachował duchową radość.

Maryjo Rozwiązująca Węzły, módl się za mną.

Kto chce doświadczyć ciepło, zbliża się do Maryi, która jest odbiciem promieni Słońca.

Piąty dzień

Matko Rozwiązująca Węzły, Wielkoduszna i Pełna Współczucia, zwracam się do Ciebie, by jeszcze raz złożyć mój węzeł w Twoje dłonie… (wymienić go, jeśli to możliwe), proszę Cię o Bożą mądrość, bym postępując w świetle Ducha Świętego, rozwiązał wszystkie trudności. Nikt nigdy nie widział Cię zagniewaną, wręcz przeciwnie, słowa Twoje były tak pełne łagodności, że widziano w Tobie Serce Boga. Matko Ukochana, daj mi Twoją łagodność i dobroć, abym nauczył się wszystko rozważać w ciszy serca. I jak to czyniłaś w czasie Pięćdziesiątnicy, tak i teraz wstawiaj się u Jezusa, ażebym i ja doświadczył w moim życiu wylania Ducha Świętego. Duchu Boga - zstąp na mnie!

Maryjo Rozwiązująca Węzły, módl się za mną.

Maryja wszystko może wyprosić u Boga.

Szósty dzień

Królowo Miłosierdzia, składam w Twoje dłonie mój życiowy węzeł… (wymienić go, jeśli to możliwe) i proszę Cię o cierpliwość serca w czasie oczekiwania, aż go rozwiążesz. Naucz mnie wytrwałego słuchania słów Twojego Syna, szczerego spowiadania się, przystępowania z wiarą do Komunii Świętej i wreszcie - pozostań ze mną. Przygotuj moje serce na świętowanie z aniołami łaski, którą mi wypraszasz.

Maryjo Rozwiązująca Węzły, módl się za mną.

Cała piękna jesteś, Maryjo, i zmazy pierworodnej nie ma w Tobie.

Siódmy dzień

Matko Najczystsza, zwracam się dziś do Ciebie, błagam o rozwiązanie tego węzła w moim życiu… (wymienić go, jeśli to możliwe), o wyzwolenie mnie spod władzy złego. Bóg udzielił Ci wszelkiej władzy nad demonami. Wyrzekam się dziś szatana i wszystkiego, co od niego pochodzi. Wyznaję, że Jezus jest moim jedynym Zbawcą, moim jedynym Panem. O Maryjo Rozwiązująca Węzły, zmiażdż głowę złego. Zniszcz pułapki, które stały się przyczyną zniewolenia w moim życiu. Dzięki, Matko Najukochańsza. Panie Jezu, wyzwól mnie przez Twoją najdroższą Krew.

Maryjo Rozwiązująca Węzły, módl się za mną.

Jesteś chwałą Jeruzalem i chlubą naszego narodu.

Ósmy dzień

Dziewico, Matko Boga, bogata w miłosierdzie, ulituj się nad Twoim dzieckiem i rozwiąż ten węzeł… (wymienić go, jeśli to możliwe) w moim życiu. Proszę, nawiedź mnie, jak nawiedziłaś Elżbietę. Przynieś mi Jezusa, ażeby On udzielił mi Ducha Świętego. Naucz mnie praktykować cnoty męstwa, radości, pokory, wiary i jak Elżbieta uproś mi łaskę napełnienia Duchem Świętym. Chcę byś była mi Matką, Królową i Przyjaciółką. Daję Ci moje serce i wszystko, co do mnie należy: mój dom, rodzinę, dobra zewnętrzne i wewnętrzne. Należę do Ciebie na zawsze. Daj mi Twoje serce, bym mógł robić wszystko, co Jezus mi mówi.

Maryjo Rozwiązująca Węzły, módl się za mną.

Zbliżamy się z ufnością do Tronu Łaski.

Dziewiąty dzień

Matko Najświętsza, Orędowniczko nasza, Ty, która rozwiązujesz więzy, przychodzę dzisiaj, aby podziękować Ci za rozwiązanie mojego życiowego węzła. Ty znasz boleść, jaką mi sprawia. Dzięki, o Matko moja, za miłosierne otarcie moich łez. Dzięki za przygarnięcie mnie w ramiona i wyproszenie innej łaski Bożej. Maryjo, która rozwiązujesz więzy, Matko moja ukochana, dziękuję Ci za rozwiązanie węzłów mojego życia. Okryj mnie płaszczem Twojej miłości, weź mnie pod Twoją obronę, uproś światło i napełnij Twoim pokojem.

Maryjo Rozwiązująca Węzły, módl się za mną.

Modlitwa do Maryi Rozwiązującej Węzły

Dziewico Maryjo, Matko Pięknej Miłości, Matko, która nigdy nie opuszczasz dziecka wołającego o pomoc, której ręce nieustannie pracują dla dobra Twoich umiłowanych dzieci, a serce przepełniają Boża miłość i nieskończone miłosierdzie - zwróć ku mnie swoje spojrzenie pełne współczucia. Ty wiesz, jak bardzo brak mi nadziei i jak cierpię, i wiesz, jak te węzły mnie paraliżują. Maryjo, Matko, której Bóg powierzył rozwiązywanie zawiłości serc Jego dzieci, w Twoje ręce składam wstęgę mego życia. Nikt, nawet zły, nie może pozbawić Cię możliwości udzielenia mi miłosiernej pomocy. Nie ma takich węzłów, których Ty nie mogłabyś rozwiązać. Matko Wszechmocna, proszę, weź dzisiaj tę zawiłość… (wymienić, jeśli to możliwe) i dla chwały Boga, dzięki Twojej łasce oraz mocy wstawiennictwa u Twojego Syna Jezusa, mojego Wyzwoliciela, rozwiąż ją… i rozwiąż na zawsze. Jesteś jedyną Pocieszycielką daną mi przez Boga, umocnieniem moich wątłych sił, ubogaceniem w mojej nędzy, oswobodzeniem od wszystkiego, co przeszkadza mi być z Chrystusem. Przyjmij moje wołanie. Chroń mnie, prowadź, strzeż. Ty jesteś moją najpewniejszą ostoją.

Maryjo Rozwiązująca Węzły, módl się za mną.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Masz konkretny problem w życiu? Ta modlitwa ma niewiarygodną moc
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.