Abp Depo: kapłani są zanurzeni w Sercu Jezusa

Abp Depo: kapłani są zanurzeni w Sercu Jezusa
(fot. youtube.com)
KAI / pk

Centrum kapłańskiego życia powinna być wierność Ewangelii i codzienna Eucharystia, a w niej współuczestnictwo w ofierze Chrystusa - powiedział abp Wacław Depo.

Metropolita częstochowski 19 maja przewodniczył Mszy św. odpustowej w kościele seminaryjnym pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

W homilii abp Depo przypomniał kapłanom, że wszyscy są z Wieczernika. - Jesteśmy kolejnym pokoleniem kapłanów, którzy dziękują za Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prośmy o łaskę wierności - mówił abp Depo i dodał, że "kapłani są zanurzeni w Sercu Jezusa".

Abp Depo wskazał na "mądrość Kościoła, który prowadzi nas w głębię tajemnicy wiary poprzez święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i uroczystość Trójcy Przenajświętszej" i podkreślił, ze święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana "przypomina wołanie o wierność przymierzu serca wobec Boga i ludzi".

DEON.PL POLECA


Nawiązując do tekstu Ewangelii arcybiskup podkreślił, że "Jezus modli się za nas o uświęcenie w Prawdzie. Modli się i za nas ofiaruje samego siebie".

- Wchodzimy w głębię Tego, przez którego wszystko się stało. Znajdujemy się w modlitwie Wieczernikowej Chrystusa. Jezus szczególnie przemawia do naszych serc - kontynuował arcybiskup.

Metropolita częstochowski przypomniał słowa autora starożytnego dzieła chrześcijańskiego Didache: "Strzeżcie się ludzi, którzy chcą robić interes na Chrystusie". - Budowanie życia na Jezusie jest zawsze związane z tajemnicą Jego krzyża i zmartwychwstania, z tajemnicą Kościoła, w którym występują także grzech i słabość ludzka - podkreślił metropolita częstochowski.

- Trzeba poprzez kapłańskie serce łączyć niebo z ziemią - dodał abp Depo.

Metropolita częstochowski wskazał, że "nie zrozumie tajemnicy Kościoła ten, który widzi jedynie jego zewnętrzny aspekt, a nie czerpie z energii Ducha Świętego". - Czyż nie widzą tak Kościoła dziennikarze, także ci w sutannach? - pytał arcybiskup i zaznaczył, że "oddzielenie Chrystusa od Kościoła to jest jakiś wirus". - W imię walki z Bogiem wolność przeciwstawia się prawdzie - zauważył abp Depo.

- Centrum kapłańskiego życia powinna być wierność Ewangelii i codzienna Eucharystia, a w niej współuczestnictwo w ofierze Chrystusa. Eucharystia to nie tylko uczta braterska - przypomniał metropolita częstochowski. Zaapelował do kapłanów: "Oddajmy się w ręce Chrystusa, bo On potrzebuje naszych rąk i serc".

Podczas Mszy św. modlono się o nowe powołania kapłańskie oraz za papieża seniora Benedykta XVI za jego dar dla Kościoła, jakim było ustanowienie święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Po Mszy św. w Auli Jana Pawła II neoprezbiterzy otrzymali absolutoria i dyplomy magisterskie.

Kościół seminaryjny pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie uroczyście poświęcił 7 czerwca 1996 r. metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Depo: kapłani są zanurzeni w Sercu Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.