Abp Forte o cytowaniu przez Putina Ewangelii." Pokazuje to najgłębszą jego słabość "

Abp Forte o cytowaniu przez Putina Ewangelii." Pokazuje to najgłębszą jego słabość "
Fot. PAP/EPA/SERGEI GUNEYEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL
KAI / kb

Bluźniercze wykorzystanie Ewangelii przez Władimira Putina skrytykował wybitny włoski teolog, abp Bruno Forte. Prezydent Rosji, który przemawiał dziś na wiecu w Moskwie, zorganizowanym z okazji ósmej rocznicy okupacji Krymu oraz poparcia dla wojny w Ukrainie, próbował usprawiedliwić rosyjską agresję słowami Jezusa z Ewangelii św. Jana: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15, 13).

Zdaniem metropolity Chieti-Vasto, był to „akt świętokradztwa, wykorzystanie Ewangelii w celu samousprawiedliwienia”. – Pokazuje to najgłębszą słabość Putina, który nie potrafi znaleźć argumentów usprawiedliwiających to szaleństwo nieuzasadnionej i całkowicie niemoralnej agresji – stwierdził hierarcha.

Dodał, że „niewinne ofiary, które umierają z powodu tej agresji z pewnością nie mogą być usprawiedliwione słowami Ewangelii, mówiącymi o czymś przeciwnym: o miłości do innych, a nawet do wrogów”.

Dla abp. Forte „do bardzo ciężkich grzechów, którymi się plami”, Putin dodał „prawdziwe bluźnierstwo”. - Wykorzystanie Boga do usprawiedliwienia popełnionego zła sięga szczytu niemoralności, a nawet szaleństwa – wskazał metropolia Chieti-Vasto.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Kieszonkowe wydanie, miękka okładka; zawiera pełny tekst Ewangelii na każdy dzień 2022 roku oraz odnośniki do czytań biblijnych na dany dzień. Każdy przytoczony fragment Ewangelii został opatrzony rozważaniem oraz krótką modlitwą inspirowaną słowem Bożym, które...

Skomentuj artykuł

Abp Forte o cytowaniu przez Putina Ewangelii." Pokazuje to najgłębszą jego słabość "
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.