Figura Matki Bożej z Fatimy jest już we Lwowie

Figura Matki Bożej z Fatimy jest już we Lwowie
Figura Matki Bożej z Fatimy (fot. Nukish/depositphotos.com)
vaticannews.va

Do greckokatolickiej świątyni Narodzenia Najświętszej Marii Panny we Lwowie przybyła kopia figury Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Będzie w mieście podczas zaplanowanych na 25 marca uroczystości zawierzenia Rosji i Ukrainy Matce Bożej.

Do Lwowa figura dotarła wprost z portugalskiego sanktuarium w Fatimie. Dla dotkniętej wojną Ukrainy ma być ona „symbolem pokoju” i „znakiem nadziei”, na rychłe zakończenie wojny.

Figura Matki Bożej Fatimskiej przybyła do Lwowa wczoraj po południu. Trafiła do greckokatolickiej świątyni Narodzenia Najświętszej Marii Panny we lwowskiej dzielnicy Sichów. Przywitał ją greckokatolicki metropolita Lwowa abp Ihor Woźniak, który nazwał Matkę Boską z Fatimy „symbolem pokoju”.

Przybycie oficjalnej figury fatimskiej do największej cerkwi greckokatolickiej Lwowa rozpoczyna wśród ukraińskich katolików obrządku wschodniego czas przygotowaniu do aktu poświecenia Matce Bożej Rosji i Ukrainy, jakiego dokona papież Franciszek 25 marca na Watykanie, a kard. Konrad Krajewski w Fatimie.

Kościół rzymskokatolicki na Ukrainie rozpoczął swoje duchowe przygotowanie do aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Marii poprzez odmawianie nowenny w każdej parafii i we wspólnotach zakonnych.

Figura Matki Bożej Fatimskiej pozostanie we lwowskiej świątyni do 15 kwietnia.

Mariusz Krawiec SSP - Watykan

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
3,43 zł
4,90 zł

Matko Fatimska, módl się za nami!

Objawienia fatimskie (13 maja-13 października 1917 roku) były przede wszystkim znakiem nadziei dla człowieka, który może pokładać ufność w Panu. Matka Boża zachęciła prostych pastuszków do modlitwy różańcowej, dającej...

Skomentuj artykuł

Figura Matki Bożej z Fatimy jest już we Lwowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.