Abp Gądecki do uczniów i nauczycieli: celem człowieka jest ciągłe doskonalenie

Abp Gądecki do uczniów i nauczycieli: celem człowieka jest ciągłe doskonalenie
(fot. shutterstock.com)
PAP / mp

Celem człowieka jest ciągłe doskonalenie - nie tylko w sensie nagromadzenia wiedzy ludzkiej, ale także w sensie rozwoju mądrości - powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Hierarcha złożył życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny.

W filmiku opublikowanym na stronie Konferencji Episkopatu Polski abp Gądecki życzył nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny, aby powierzyli się Duchowi Świętemu - "opiece, która nas wspiera w ciągłym rozwoju".
Zaznaczył, że "celem człowieka jest ciągłe doskonalenie - nie tylko w sensie nagromadzenia wiedzy ludzkiej, ale także w sensie rozwoju mądrości, czyli tej szczególnej cnoty, która sprawia, że we wszystkim upatrujemy tylko drogę do dobra, że niczego, co nie jest dobre, nie przyjmujemy za mądre".
"To jest coś, co jest na pewno potrzebne wszystkim, którzy pracują w szkolnictwie i tym, którzy z tego szkolnictwa korzystają" - podkreślił przewodniczący episkopatu.
Według Ministerstwa Edukacji Narodowej, naukę we wszystkich typach szkół podejmuje w poniedziałek ponad 4,9 mln uczniów. Wśród nich będzie ponad 370 tys. uczniów klas I szkół podstawowych. Nowy rok szkolny będzie pierwszym rokiem z nową strukturą szkół. 

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki do uczniów i nauczycieli: celem człowieka jest ciągłe doskonalenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.