Abp Gądecki: życzę wszystkim, aby przyszłość nie była już zakłócana epidemią

Abp Gądecki: życzę wszystkim, aby przyszłość nie była już zakłócana epidemią
fot. Salve TV / YouTube
PAP / pk

Z okazji kończącego się roku szkolnego przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i uczniom za wysiłek wkładany w naukę podczas pandemii. "Życzę spokojnego odpoczynku wakacyjnego" - zaznaczył.

W informacji przekazanej PAP przez biuro prasowe Episkopatu abp Gądecki w imieniu KEP wyraził uznanie dla pracy nauczycieli i wysiłku podejmowanego w minionym roku szkolnym przez kadrę pedagogiczną, uczniów oraz ich rodziców.

"Chciałbym podziękować w szczególności za wysiłek wkładany w nauczanie zdalne i hybrydowe podczas pandemii. Uczniom, ich rodzicom oraz opiekunom dziękuję za wytrwałość i cierpliwość w dostosowywaniu się do nowych warunków nauki" - podkreślił abp Stanisław Gądecki.

Życzył wszystkim, aby przyszłość nie była już zakłócana epidemią, lękiem o zdrowie i życie oraz niepokojami społecznymi, żeby każdy mógł "wypocząć fizycznie, psychicznie i duchowo".

Abp Gądecki zachęcił też do korzystania z niedzielnej eucharystii i "wychwalania Pana Boga podczas podziwiania przyrody czy spotkań z przyjaciółmi w czasie wakacji".

DEON.PL POLECA

"Niech ona stanie się źródłem pokoju w sercu każdego z nas" - dodał.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki: życzę wszystkim, aby przyszłość nie była już zakłócana epidemią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.