"Abp Jeremiasz był człowiekiem wielkiego serca"

"Abp Jeremiasz był człowiekiem wielkiego serca"
(fot. PAP/Marek Zakrzewski)
PAP / kw

Abp Jeremiasz był człowiekiem wielkiego serca i jednym z współtwórców razem z abp. Henrykiem Muszyńskim odnowionych Zjazdów Gnieźnieńskich - powiedział PAP o zmarłym arcybiskupie prawosławnym prymas Polski abp Wojciech Polak.

Ordynariusz prawosławnej diecezji wrocławsko-szczecińskiej i wieloletni przewodniczący Polskiej Rady Ekumenicznej abp Jeremiasz zmarł po ciężkiej chorobie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Miał 73 lata. Jego pogrzeb odbędzie się w środę w Warszawie.

"Abp Jeremiasz zawsze jako przewodniczący Polskiej Rady Ekumenicznej nie tylko się interesował Zjazdami Gnieźnieńskimi, ale też z całego serca współpracował z nami przy ich organizacji" - podkreślił prymas. Dodał, że bardzo gorąco wspomina też jego ostatni pobyt na Zjeździe Gnieźnieńskim w ubiegłym roku, kiedy był już chory i cierpiący, ale zawsze bardzo oddany.

Wspominając zmarłego arcybiskupa Jeremiasza, prymas powiedział PAP: "Był on człowiekiem wielkiej wiary. Zawsze kiedy gościłem go w swoim domu prymasowskim w Gnieźnie, to również przychodził razem z nami na modlitwę".

"Był dla nas wszystkich takim wielkim przyjacielem i wielkim orędownikiem jedności i współpracy między nami" - podkreślił abp Polak.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Abp Jeremiasz był człowiekiem wielkiego serca"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.