Abp Krajewski poprowadzi rekolekcje dla Polaków

Abp Krajewski poprowadzi rekolekcje dla Polaków
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI/ ed

Papieski jałmużnik, abp Konrad Krajewski poprowadzi rekolekcje dla diecezjalnych duszpasterzy młodzieży z całej Polski. Sesja rekolekcyjna zostanie zorganizowana w Rzymie w ostatnim tygodniu czerwca.

Do udziału w rekolekcjach zaproszeni są diecezjalni duszpasterze młodzieży z całej Polski. Jak podkreśla w rozmowie z KAI ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM i współorganizator rekolekcji, celem spotkania jest budowanie wspólnoty pomiędzy księżmi odpowiadającymi za duszpasterstwo młodzieży w poszczególnych polskich diecezjach.

- Chcielibyśmy, aby treści rozważane przez nas podczas tej pielgrzymki połączonej z rekolekcjami były bliskie nauczaniu papieża Franciszka, a abp Konrad Krajewski żyje tym, co głosi papież. Jako księża potrzebujemy odnowy duchowej, aby mieć siłę służyć młodym - mówi ks. Parafiniuk.

Także księża, dla których dedykowane są rekolekcje, deklarują zainteresowanie tym spotkaniem i mówią, że będzie to ważne doświadczenie w podejmowanej przez nich pracy z młodzieżą.

DEON.PL POLECA

"Myślę, że będzie to mocne budzenie kapłańskich sumień. Nie spodziewam się głaskania po głowie. Ale uważam, że to ciekawa propozycja na przeżycie rekolekcji i nowe doświadczenie. Skoro chcemy poznawać Kościół powszechny, to będzie znakomita okazja"- mówi ks. Marcin Wierzbicki, odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży w archidiecezji katowickiej.

"Mam nadzieję, że będzie to odkrywcze spotkanie, które pozwoli nam wspólnie zastanowić się nad tym, w jakim kierunku zmierza duszpasterstwo młodzieży w Polsce" - dodaje ks. Rafał Grzelczyk, koordynujący pracę z młodzieżą w diecezji płockiej.

Przygotowanie rekolekcji było jednym z tematów XIV Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które w dniach 3-5 lutego odbywa się w Drohiczynie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Krajewski poprowadzi rekolekcje dla Polaków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.