Abp Michalik: "To egzamin z naszej wiary"

Abp Michalik: "To egzamin z naszej wiary"
(fot. Patrycja Malinowska)
6 lat temu
KAI / mm

- Spowiedź wielkanocna i późniejsze wybory to egzamin z naszej wiary - mówi abp Józef Michalik w przesłaniu wielkanocnym zamieszczonym na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej.

Hierarcha podkreśla w nim, że całą swoją naukę i wszystkie cuda, Jezus potwierdził przez krzyż, śmierć i zmartwychwstanie. - A zatem Wielkanoc to wielka lekcja wiary - zaznacza.

- Wielkanoc to także egzamin z wiary, który zdajemy w czasie spowiedzi wielkanocnej. Postanowienie poprawy, a potem nasze decyzje i wybory, to jest ważny egzamin sprawdzający naszą wiarę - zaznacza abp Michalik.

Życzy "byśmy wszyscy mogli dobrze przeżyć tę lekcję i jednocześnie zdawać ten egzamin wiary poprzez czyny i poprzez miłość" oraz "żebyśmy się przyzwyczaili do obecności Chrystusa zmartwychwstałego w naszych sercach, który pomoże nam podejmować te decyzje i przekroczyć próg wieczności".

Były przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zauważa, że tegoroczną Wielkanoc wierni Kościoła rzymskokatolikiego przeżywają "równocześnie z braćmi wschodnimi", dlatego kieruje swoje życzenia do wszystkich chrześcijan, do prawosławnego patriarchy Cyryla, greckokatolickiego abpa Światosława, nowego przewodniczącego KEP abpa Gądeckiego oraz wszystkich biskupów i kapłanów, zapewniając także o swojej modlitwie za Ojca Świętego.

- Żebyśmy mogli żyć wiarą. Nie lękać się przeciwności, nie lękać się krzyża, przyjąć go, jako zaproszenie do współodpowiedzialności za uświęcenie świata, żeby się męka Chrystusa nie zmarnowała - zwraca się do słuchaczy abp Michalik.

Radosnych świąt życzy emigrantom oraz wszystkim Polakom, którzy "nigdy z kraju nie wyjeżdżali".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Michalik: "To egzamin z naszej wiary"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.