Abp Pezzi: przejdźmy do głoszenia wiary

Abp Pezzi: przejdźmy do głoszenia wiary
(fot. youtube.com)
KAI/ ed

Kościół katolicki w Rosji staje przed wyzwaniem przejścia od "zachowywania wiary do jej głoszenia" i od "przywracania struktur Kościoła lokalnego" do ich normalnego funkcjonowania.

Opinię taką wygłosił abp Paolo Pezzi otwierając 7 czerwca piąte spotkanie osób odpowiedzialnych za duszpasterstwo w archidiecezji Matki Bożej w Moskwie, jakie odbywa się tam co dwa lata.

Abp Pezzi: przez chrzest Jezus pokazał swoje Bóstwo >>

Katolicki metropolita przypomniał, że w ciągu minionych 25 lat byliśmy świadkami "prawdziwego odrodzenia religijnego", "dosłownego zmartwychwstania" kościołów i wspólnot. Obecnie potrzebne jest uczestnictwo w życiu społecznym, wskazywanie sytemu wartości moralnych i krytykowanie wad.

Jednocześnie abp Pezzi przyznał, że nie wszystkie podejmowane przez Kościół inicjatywy przetrwały próbę czasu, inne są kontynuowane na zasadzie inercji, a jeszcze inne, choć bardzo potrzebne, nie narodziły się z powodu lęku i niepewności.

Przestrzegł przed poglądem, że "chwila obecna nie ma znaczenia w porównaniu z heroicznym okresem prześladowań czy chwalebnym czasem odrodzenia". Nadszedł czas "normalizacji naszej obecności i służby wspólnocie". Można to wyzwanie podjąć jedynie wtedy, gdy pracę duszpasterską ożywiać będzie "obecność Chrystusa pośród nas", a nie "projekty i troski organizacyjne". Ewangelizacja oznacza właśnie ukazywanie tego, że "Chrystus żyje" - stwierdził hierarcha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Pezzi: przejdźmy do głoszenia wiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.