Tragiczna śmierć młodej katoliczki zainspirowała ludzi

Tragiczna śmierć młodej katoliczki zainspirowała ludzi
(fot. twitter.com // John Gomez / shutterstock.com)
thetablet.co.uk / kk

Tragiczna śmierć młodej katoliczki z Kanady zainspirowała ludzi do ratowania żyć we własnym otoczeniu.

Trzydziestoletnia Christine Archibald zginęła 3 czerwca podczas ataku terrorystycznego w Londynie. Następnego dnia jej rodzina oraz parafianie z kościoła pw. Św. Rity w Castlegar wystosowali oświadczenie, w którym opisano tragicznie zmarłą jako osobę, która "miała serce dla każdego człowieka i silnie wierzyła w to, że każda osoba powinna być ceniona i szanowana".

- Zanim Christine przeniosła się do narzeczonego w Europie, pracowała w schronisku dla bezdomnych. Nie miałaby żadnego zrozumienia dla okrucieństwa, które doprowadziło do jej śmierci. Prosimy uszanujcie jej pamięć przez czynienie własnego otoczenia lepszym miejscem. Poświęcajcie swój czas, pracę, a także wspierajcie organizacje służące osobom bezdomnym. Powiedzcie, że to "Chrissy was posłała" - czytamy w oświadczeniu.

Po upublicznieniu oświadczenia przez internet błyskawicznie przemknęła fala postów z nowym hashtagiem #Chrissysentme, zachęcającym do wspierania dzieł miłosierdzia. Wiele organizacji charytatywnych z Kanady wyraziło swoją wdzięczność za poruszający gest internautów.

Christine Archibald pracowała jako pracownik socjalny w Alpha House w Calgary, organizacji non-profit zajmującej się organizacją programów dla kobiet i mężczyzn walczących z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Po przeprowadzce do Europy, zamieszkała z narzeczonym w Holandii.

Z inicjatywy mieszkańców Castlegar 11 czerwca odbyła się wigilia Pokoju i Uzdrowienia mająca upamiętnić tragicznie zmarłą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tragiczna śmierć młodej katoliczki zainspirowała ludzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.