Abp Polak: dziękujemy za życie Mikołaja Kopernika i jego twórczą pracę

Abp Polak: dziękujemy za życie Mikołaja Kopernika i jego twórczą pracę
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
PAP

W 550. rocznicę urodzin i chrztu Mikołaja Kopernika dziękujemy za jego życie i twórczą pracę na wielu polach - powiedział w niedzielę prymas abp Wojciech Polak w katedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu.

Prymas przewodniczył mszy świętej koncelebrowanej w katedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu. W katedrze obecni byli m.in. emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gerhard Mueller oraz sześciu biskupów, a także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

"Dzisiaj, kiedy jesteśmy razem, aby dziękować Bogu za tego znamienitego i sławnego toruńczyka spoglądamy w niebo, które się nad nami rozjaśnia" - mówił prymas Polak.

Prymas powiedział też, że "modląc się razem w toruńskiej katedrze, zwłaszcza przy źródle chrzcielnym, w którym 550 lat temu zanurzony został Mikołaj Kopernik, dziękujemy za jego życie i za jego twórczą i podejmowaną na wielu polach pracę, za to, że – jak pięknie powiedział o nim Kardynał Stefan Wyszyński – ten syn naszego narodu przez swoje odkrycia skierował oczy dzieci narodu i całej ludzkości – ku słońcu".

Na zakończenie mszy świętej prymas Polak, biskup toruński Wiesław Śmigiel oraz rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Andrzej Sokala odsłonili w katedrze pamiątkową tablicę poświęconą wybitnemu polskiemu astronomowi. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Polak: dziękujemy za życie Mikołaja Kopernika i jego twórczą pracę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.