Abp Ryś: być wolnym, to zamieszkać w Słowie Boga

Abp Ryś: być wolnym, to zamieszkać w Słowie Boga
(fot. Seria z Rysiem / youtube.com)
1 rok temu
KAI / pp

O zamieszkaniu w Słowie w Bożym, które daje wolność pomimo zewnętrznego zamknięcia i ograniczenia mówił abp Grzegorz Ryś w homilii podczas porannej Mszy świętej w swojej kaplicy domowej w domu biskupów łódzkich.

- Za dużo w naszym myśleniu o wolności jest przywiązywania do zewnętrznych warunków. Trzej młodzieńcy w piecu ognistym byli wolni w samym sercu niewoli. Uprowadzeni do niewoli byli wolnymi ludźmi, bo byli kimś, kto mieszka w Słowie Boga.- zauważył abp Ryś.

- Zbawienie nie polega na tym, że Bóg nas zachowuje przed ogniem, że nigdy nie zostaniemy poddani próbie. Zbawienie polega na tym, że kiedy jesteśmy w środku ognia, Bóg do niego zstępuje i przeprowadza nas przez ten ogień, w ten sposób, że on nam nie czyni krzywdy – podkreślił kaznodzieja.

- Jezus nam dziś mówi w ewangelii, skąd się w człowieku bierze wolność. Ona się bierze stąd, że człowiek zamieszka w Jego Słowie. "Jeżeli będziecie trwać w mojej nauce" - tu chodzi o takie trwanie, że zamieszkałeś w czymś, nie o takie, które polega na tym, że zacisnąłeś żęby i jakoś przetrwasz. Zamieszkałeś w tym Słowie, to ono cię wyzwala. Poznacie prawdę, a prawda cię wyzwala. Poznajemy prawdę, kiedy w niej zamieszkujemy i ona wtedy wyzwala - zauważył łódzki pasterz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
69,93 zł
99,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: być wolnym, to zamieszkać w Słowie Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.