Abp Grzegorz Ryś, Katarzyna Olubińska, Jacek Prusak SJ. Już dzisiaj mogą zagościć w Twoim domu

Abp Grzegorz Ryś, Katarzyna Olubińska, Jacek Prusak SJ. Już dzisiaj mogą zagościć w Twoim domu
(fot. Archidiecezja łódzka / Tola Piotrowska / Grażyna Makara)
5 miesięcy temu
Redakcja DEON.pl

To niepowtarzalna okazja, żeby znani autorzy znaleźli się na Twojej półce z książkami. Mamy dla Was specjalną ofertę.

Obecna sytuacja w kraju może nas męczyć. Kolejne dni siedzimy w domu, być może pracujemy zdalnie, nie potrafimy sobie znaleźć zajęcia. To dobry czas na sięgnięcie po książki. Mamy dla Was aż 40% rabatu na książki Wydawnictwa WAM oraz darmową przesyłkę.

TUTAJ zobacz pełną ofertę.

Katarzyna Olubińska: dziękuję za zdrowie i bezpieczne dziś

"Kobieta w wielkim mieście" to cykl osobistych i wzruszających wywiadów ze znanymi kobietami, które miały odwagę zawalczyć o swoje marzenia. To opowieść o sile miłości, trudnych relacjach, pasji zawodowej i cenie sukcesu, o wielkich marzeniach i codziennych problemach, pięknie kobiecości i macierzyństwa oraz o życiowych zakrętach, o nadziei i wierze, która pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile. W każdej z tych historii odnajdziesz cząstkę siebie.

Katarzyna Olubińska, dziennikarka, autorka bestsellerowej książki Bóg w wielkim mieście i bloga o tym samym tytule zaprosiła do rozmów niezwykłe kobiety. O swoim kobiecym świecie opowiedziały: Agnieszka Amaro, Anna Dec, Bovska, Joanna Jędrzejczyk, Anna Karwan, Paulina Krupińska-Karpiel, Magdalena Lamparska, Marta Żuda Trzebiatowska.

>> Przeczytaj fragment książki 

Sama autorka inaczej wyobrażała sobie dzień premiery swojej książki, o czym pisze na instagramie: "Jeszcze miesiąc temu myśląc o dzisiejszym dniu, w którym miała odbyć się premiera mojej książki wyobrażałam sobie, jak to będzie. Jednocześnie miałam oczywiście milion powodów do zamartwiania się: czy wszystko dobrze pójdzie, czy o niczym nie zapomnę, tyle kwestii organizacyjnych i spraw do załatwienia. Gdyby wtedy ktoś mi powiedział o tym, jak będzie wyglądał świat dziś, pewnie bym nie uwierzyła".

Abp Grzegorz Ryś: moment, który przeżywamy, to nie jest epidemia

"Stworzeni na nowo" to najnowsza książka arcybiskupa. Jak sam przyznaje: "Bóg może swoim słowem i swoim działaniem zacząć cię kompletnie od nowa, stworzyć cię kompletnie od nowa. Nie troszeczkę poprawić, tylko na nowo stworzyć". Arcybiskup Grzegorz Ryś zadaje proste i na pozór dobrze znane pytanie: jaka jest twoja wiara? Odpowiedzi na nie powinniśmy szukać każdego dnia, by nasze życie było nieustannym dążeniem do spotkania z uzdrawiającym Jezusem.

>> Przeczytaj fragment książki

Arcybiskup towarzyszy nam także w codziennych transmisjach Mszy świętych. Podczas jednej z nich zwrócił uwagę na to, że moment, który przeżywamy to nie epidemia, ale droga do odnowienia przymierza chrzcielnego za trzy tygodnie. Mówił: "Bóg nie karze nas chorobami, tylko choroby traktuje jako moment, który jego prowokuje do działania. Musi się objawić działanie Boże. Taki jest Bóg. Nie może patrzeć spokojnie na ludzie cierpienie i widzi je daleko głębiej niż my widzimy". 

Jacek Prusak SJ: katolicyzm nie sprowadza się do chodzenia na Msze

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej? Czym jest dojrzała duchowość? Kiedy w mojej wierze więcej jest magii i lęku niż Chrystusa?

"Kościół na kozetce" to emocjonująca rozmowa o skomplikowanych relacjach między psychologią a religią. Jacek Prusak, jezuita i psychoterapeuta, mierzy się z pytaniami o znaczenie terapii w życiu duchowym, o dojrzałe rozumienie posłuszeństwa Kościołowi i o życie religijne osób homoseksualnych. Autorzy poświęcają również dużo uwagi pedofilii i krzywdom wyrządzonym osobom molestowanym.

>> Przeczytaj fragment książki

Jezuita odnosił się także do obecnej sytuacji pandemii. Jest świadomy tego, że żadna modlitwa nie może zastąpić eucharystii, ale że katolicyzm nie sprowadza się do chodzenia na msze. Zaznaczał, że ci, którzy w ostatnie niedziele poszli na msze nie musieli tego robić w imię Boga i oddania Mu czci. Równocześnie przyznawał, że w tym czasie jesteśmy bardziej wezwani do oddawania Bogu czci w Duchu i prawdzie na różne sposoby: siedzenie w domu zamiast w kościele, komunia duchowa lub na rękę, pomoc bliźnim. 

Na koniec pisał: "Nie każda trwoga prowadzi do Boga. Jeśli chcemy, żeby nam pomógł, nasza wiara musi się oprzeć pokusie fundamentalizmu".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska
29,94 zł
49,90 zł

Kobiecość – siła, która zmienia świat

Kobieta w wielkim mieście to cykl osobistych i wzruszających wywiadów ze znanymi kobietami, które miały odwagę zawalczyć o swoje marzenia. To opowieść o sile miłości, trudnych relacjach, pasji zawodowej...

Skomentuj artykuł

Abp Grzegorz Ryś, Katarzyna Olubińska, Jacek Prusak SJ. Już dzisiaj mogą zagościć w Twoim domu
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Abp Grzegorz Ryś, Katarzyna Olubińska, Jacek Prusak SJ. Już dzisiaj mogą zagościć w Twoim domu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.