Ks. Jan Kaczkowski o miłości. Oto sześć inspirujących cytatów, które podniosą cię na duchu

Ks. Jan Kaczkowski o miłości. Oto sześć inspirujących cytatów, które podniosą cię na duchu
Ks. Jan Kaczkowski (fot. Maskacjusz TV / YouTube.com)
Ks. Jan Kaczkowski / tk

Ks. Jan Kaczkowski był człowiekiem, który z pewnością wiedział, czym jest prawdziwa miłość. Darzył nią innych i w ten sposób pozostawił po sobie ślad do dziś. Przedstawiamy sześć cytatów ks. Kaczkowskiego o miłości, które pochodzą z książki "Życie na pełnej petardzie. Czyli wiara, polędwica i miłość".

Ks. Jan Kaczkowski o miłości

1. "Nie wiem, czy [mój] tata kiedykolwiek formalnie się nawróci. Ale wiem, że dla Boga szczera ludzka miłość jest bardzo istotna. Dlatego wierzę, że Pan na mocnej linie miłości, przez miłosierdzie, wciągnie mojego ojca przed swoje Oblicze".

2. "Ojcostwo nie może przejść, miłość nie może przejść, kapłaństwo – które należy traktować jak ojcostwo – nie może przejść".

3. "Marnujesz miłość, kiedy o nią nie dbasz. Marnujesz powołanie, kiedy się poddajesz".

DEON.PL POLECA

Okładka książki Okładka książki "Życie na pełnej petardzie. Czyli wiara, polędwica i miłość"

4. "Nie wszystko trzeba forsować za wszelką cenę. Ważne są podstawowe wartości: dobroć, miłość, bliskość i poczucie sensu".

5. "Jeżeli drugą osobę kocham miłością prawdziwą, nieegoistyczną i utylitarną i w pierwszej kolejności zależy mi na jej dobru, to nie jestem w stanie wyrządzić jej krzywdy i rzeczywiście w tej miłości można robić, co się chce. Wówczas nigdy tym drugim nie pogardzimy, nie potraktujemy go przedmiotowo".

6. "Można powiedzieć, że Bóg nie chciał być sam w miłości. Kiedy chłopak się zakochuje, to pisze na drzewie: 'Kocham Jolkę' i w ogóle dla Jolki jest gotów zrobić wszystko. I to jest ta nasza ludzka rozlewność, będąca cieniem Bożej relacji".

Źródło: Ks. Jan Kaczkowski / tk

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym z tego, że ma...

Skomentuj artykuł

Ks. Jan Kaczkowski o miłości. Oto sześć inspirujących cytatów, które podniosą cię na duchu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.