"Za nami okres męczący - przynoszący wiele stresu - trudności, bo wszystko było po ludzku trudne"

"Za nami okres męczący - przynoszący wiele stresu - trudności, bo wszystko było po ludzku trudne"
(fot. archidiecezja.lodz.pl)
1 rok temu
archidiecezja.lodz.pl

Myślę, że nasze zmęczenie bierze się z tego, że niekoniecznie potrafimy sensownie odpocząć, dlatego też zapraszam was do takiego odpoczynku - mówi arcybiskup Ryś.

Z okazji rozpoczętych wakacji już tradycyjnie swoje słowo do wszystkich mieszkańców Archidiecezji Łódzkiej skierował ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

– Drodzy bracia i siostry, drodzy młodzi, którzy zakończyliście właśnie rok szkolny, czy rok akademicki i zaczynacie wakacje! Życzę wam dobrego czasu wakacyjnego, tym bardziej, że za nami okres męczący – przynoszący wiele stresu – trudności, bo wszystko było po ludzku trudne z uwagi na epidemię. Życzę wam aktywnego wypoczynku! Myślę, że nasze zmęczenie bierze się z tego, że niekoniecznie potrafimy sensownie odpocząć, dlatego też zapraszam was do takiego odpoczynku, który wam pozwoli zadbać o swoją kondycję! Korzystajcie z tego, co było nam zabronione – niedostępne – zwłaszcza przez pierwsze tygodnie epidemii. Wszystko na nas czeka. Czekają na was góry, czeka morze, czekają jeziora. Dobrych wakacji!  –  życzy metropolita łódzki.

Arcybiskup Grzegorz zaprosił również do wspólnego pielgrzymowania do tronu Królowej Polski, które w tym roku będzie miało zupełnie inny charakter, gdyż po pierwsze będzie się odbywało w formie sztafetowej, a po wtóre w reżimie sanitarnym. Z uwagi nam pandemię koronawirusa metropolita łódzki zaprasza do duchowego uczestnictwa w tegorocznej pielgrzymce.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
69,93 zł
99,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

"Za nami okres męczący - przynoszący wiele stresu - trudności, bo wszystko było po ludzku trudne"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.