Abp Ryś podjął pierwszą decyzję dotyczącą diecezji kaliskiej

Abp Ryś podjął pierwszą decyzję dotyczącą diecezji kaliskiej
(fot. ks. Paweł Kłys / archidiecezja.lodz.pl)
6 miesięcy temu
KAI / kk

Uroczysty Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi nie odbędzie się, jak planowano, 2 lipca br. ale w późniejszym terminie - informuje administrator apostolski diecezji, abp Grzegorz Ryś.

Zawierzenie św. Józefowi narodu polskiego i Kościoła w Polsce miało się odbyć podczas comiesięcznej modlitwy w kaliskim sanktuarium. Aktu zawierzenia miał dokonać abp Marek Jędraszewski, wiceprzewodniczący Episkopatu Polski.

Publikujemy treść komunikatu:

KOMUNIKAT ADMINISTRATORA APOSTOLSKIEGO DIECEZJI KALISKIEJ

W porozumieniu w Prezydium Konferencji Episkopatu Polski uprzejmie informuję, że uroczysty Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi zostanie dokonany w późniejszym czasie, nie zaś jak było planowane w czwartek 2 lipca br.

Wszystkim wiernym czcicielom Świętego Józefa serdecznie błogosławię

+Grzegorz Ryś

Administrator Apostolski

Diecezji Kaliskiej

Kalisz, dnia 27 czerwca 2020

Adm.Ap-2/ 2020

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
69,93 zł
99,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś podjął pierwszą decyzję dotyczącą diecezji kaliskiej
Komentarze (7)
JR
~Ja R.
1 lipca 2020, 13:11
Szkoda. Zawierzyć się św. Józefowi z pewnością warto. Sam zysk. A jeszcze w obecnych czasach i okolicznościach, aż prosi się o pomoc i wstawiennictwo Opiekuna ojców i rodzin. Jak nie teraz to kiedy? No kiedy?
SP
Szukam Prawdy
1 lipca 2020, 08:32
Gratuluję Deonowi coraz częstszego powoływania sie i cytotwania "GW". A komentarze, takie jak te poniżej przypominają coraz bardziej te, z najgorszych portali antykatolickich, lewackich i brukowych. Witać tu "prawdziwą" troskę o Kościół. Ile tu jadu, kpiny, cynizmu i pogardy. To tak w imię miłości, głoszonej tolerancji? A odnośnie do decyzji ks. biskupa Rysia, to pewno zachodzą okoliczności, które próbuję zrozumieć. Tego aktu powinien dokonać już właściwy ordynariusz diecezji, kimkolwiek będzie, po tej wizytacji i dochodzeniu.
KG
~Klara Glodek
29 czerwca 2020, 22:40
Bogu dzięki, że w całym tym bagnie są jeszcze tacy hierarchowie jak abp Ryś czy prymas Polak. Może jest jakaś nadzieja dla polskiego Kościoła.
LC
~lim cfrt
29 czerwca 2020, 18:36
Dzięki tej decyzji unikniemy wiekopomnej homilii na temat LGBT w wykonaniu twardogłowego Jędraszewskiego :)
CN
~cderf njiok
29 czerwca 2020, 18:34
A czy nie lepiej zawierzyć Polskę świętemu Andrzejowi D. tak uwielbianemu przez prosty wiejski lud :)
RJ
~rx8 jdm
1 lipca 2020, 07:54
mnóstwo w tobie poczucia wyższości i pogardy dla odmiennych poglądów. powinieneś wziąć udział w warsztatach antydyskryminacyjnych albo z nauki tolerancji, fanatyku
AM
~Andrzej Mackiewicz
28 czerwca 2020, 17:55
A czemu miałaby służyć ta "bratnia" wizyta ? "Wsparciu" "starego szefofstwa" ala "murem za #" ??? Ktoś wie (?) - pytam serio ...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś podjął pierwszą decyzję dotyczącą diecezji kaliskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.