Pierwsze słowa abp Rysia po decyzji papieża

Pierwsze słowa abp Rysia po decyzji papieża
(fot. youtube.com)
10 miesięcy temu
youtube.com / pp

"Zostały mi powierzone nowe obowiązki i przez kilka najbliższych miesięcy mam łączyć ze sobą bycie arcybiskupem w Łodzi z byciem administratorem apostolskim w Kaliszu."

Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas wstępu do wieczornej Mszy św. dla wolontariuszy Areny Młodych poprosił o modlitwę za siebie w związku z objęciem przez Niego urzędu administratora apostolskiego dla diecezji kaliskiej. 

W trakcie tej Mszy św. po raz pierwszy odniósł się do podjętej przez papieża Franciszka decyzji.

Czytaj więcej na ten temat: Abp Ryś mianowany "administratorem apostolskim sede plena" w Kaliszu. Co to znaczy dla diecezji kaliskiej?

Na początku łódzki metropolita powiedział: "Moje pierwsze słowo do was brzmi „przepraszam”. Wynika ono stąd, że mogę być z wami dzisiaj tylko na tej Eucharystii, nie mogę być później. Tak się stało, że zostały mi powierzone nowe obowiązki i przez kilka najbliższych miesięcy mam łączyć ze sobą bycie arcybiskupem w Łodzi z byciem administratorem apostolskim w Kaliszu."

Abp Ryś podkreślił, że była to dla niego trudna decyzja, jednak jeszcze tego samego dnia rozpocznie związane z nią pierwsze konsultacje. Mimo to nie wyobrażał sobie, by nie było go na wieczornej Mszy. "Dziś powiem do was trochę dłuższe słowo. Pan Bóg zawsze odpowiada na nasze potrzeby i dzisiaj mamy taką niezwykłą Ewangelię dla wszystkich, którzy chcą być wolontariuszami w kościele" - mówił. 

Zobaczcie nagranie: 

Posłuchajcie też całego kazania z tego dnia: 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
69,93 zł
99,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Pierwsze słowa abp Rysia po decyzji papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.