Abp Ryś do kobiet: Nie potrzebujecie stać przed Bogiem i mówić Mu ile jesteście warte!

Abp Ryś do kobiet: Nie potrzebujecie stać przed Bogiem i mówić Mu ile jesteście warte!
Fot. ks. Paweł Kłys / archidiecezja.lodz.pl
KAI / tk

- Gdybyśmy tworzyli taki Kościół w którym kobieta jest mniej szanowana niż mężczyzna, to jest miara naszego nieposłuszeństwa wobec Boga w Kościele – mówił do kobiet arcybiskup Grzegorz Ryś.

W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi metropolita łódzki przewodniczył mszy św. wieńczącej Ogólnopolski Kongres Liderek i Duszpasterzy wspólnot Kobiet działających w Kościele rzymskokatolickim.

Nie musimy promować się przed Bogiem

- Nie potrzebujemy się promować przed Bogiem! Nie potrzebujecie stać przed Bogiem i mówić Mu ile jesteście warte! Wiecie dlaczego? Bo nikt nas tak nie ceni jak Pan Bóg! W niczyjich oczach nie jesteśmy tak ważni – mówił abp Ryś.

- Jeśli jest tak, że kobiety mówią o tym, że chciałby być w Kościele szanowane albo, że nie są wystraczająco szanowane, to wszędzie tam w Kościele jest to miara naszego nie posłuszeństwa Bogu. Gdybyśmy tworzyli taki Kościół w którym kobieta jest mniej szanowana niż mężczyzna, to jest miara naszego nieposłuszeństwa wobec Boga w Kościele – przestrzegł duchowny.

DEON.PL POLECA

W pierwszym Ogólnopolskim Kongresie Liderek i Duszpasterzy wspólnot Kobiet działających w Kościele rzymskokatolickim zorganizowanym dziś w Łodzi pod hasłem: "Chryzmat i apostolstwo Kobiet w Kościele" wzięło udział blisko 100 kobiet zaangażowanych w diecezjalne i parafialne duszpasterstwa kobiet w całej Polsce.

Jak zapowiadają organizatorzy, obecny pierwszy Kongres nie będzie ostatnim tego typu spotkaniem i ma odtąd odbywać się systematycznie.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Halina Szpilman, Filip Mazurczak

Świat nie może zapomnieć o ich historii

Halina i Władysław Szpilmanowie. Ona była córką polskiego rewolucjonisty, właśnie rozpoczęła studia medyczne. On, syn zasymilowanych Żydów, był uznanym pianistą. Po raz pierwszy spotkali się w 1948 r....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś do kobiet: Nie potrzebujecie stać przed Bogiem i mówić Mu ile jesteście warte!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.