Abp Ryś do ludzi nauki: jeśli do czegokolwiek miałbym wam się przydać - oto jestem

Abp Ryś do ludzi nauki: jeśli do czegokolwiek miałbym wam się przydać - oto jestem
(fot. YouTube.com / Archidiecezja Łódzka)
KAI / mp

Tegoroczne spotkanie opłatkowe Duszpasterstwa Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej z arcybiskupem metropolitą, obyło się we wtorek 19 grudnia, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

- Rodzimy się w nauce z kogoś. Rodzimy się z ludzi, których nazywamy swoimi mistrzami. To jest istota uniwersytetu. Mieć takie szczęście, żeby znaleźć w swoim życiu mistrza! Rodzimy się z kogoś, ale nie po co innego, jak po to, by w tym procesie stać się samemu mistrzem. By rodzić innych! - mówił abp Grzegorz Ryś podczas spotkania świątecznego łódzkiego świata naukowego.

Zebranych przywitał ks. dr Janusz Lewandowicz - archidiecezjalny duszpasterz pracowników nauki. Na początku wysłuchano fragmentu ewangelii opowiadającego o Narodzeniu Pańskim, po czym słowo i życzenia w imieniu łódzkiego świata nauki złożył metropolicie łódzkiemu rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Antoni Różalski.

- W imieniu całego środowiska naukowego i akademickiego Łodzi, pragnę zadeklarować wolę współpracy w obszarach, w których wskaże ksiądz arcybiskup. Tam gdzie widzi ksiądz potrzebę naszego udziału - powiedział rektor UŁ. Mamy nadzieję, że pomimo nowych rozlicznych nowych obowiązków, znajdzie ksiądz arcybiskup czas na przybliżanie nam Słowa Bożego, nie tylko w kościele, ale i w swoich wypowiedziach czy felietonach. Szukania współczesnych odniesień do wartości zapisanych w ewangelii - dodał.

DEON.PL POLECA

Przed złożeniem życzeń zebranym, metropolita łódzki podzielił się swoim świadectwem jako kapłana pracującego na uczelni, który odkrył sens i znaczenie posługi myślenia i posługi prawdy, które mają tak wielkie znaczenie w Kościele.

W części artystycznej spotkania, zebrani wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego "KUJON".

Spotkanie zakończyło łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś do ludzi nauki: jeśli do czegokolwiek miałbym wam się przydać - oto jestem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.