Abp Ryś: do tego służy wakacyjny odpoczynek

Abp Ryś: do tego służy wakacyjny odpoczynek
(fot. http://archidiecezja.lodz.pl/)
3 lata temu
KAI / kk

"Zmierzmy się wszyscy z czasem wakacji, abyśmy wyszli z tego egzaminu na plus! Bardzo serdecznie wam błogosławię na te wakacje!" - napisał abp Grzegorz Ryś w swoim przesłaniu na czas wakacji do mieszkańców archidiecezji łódzkiej.

- Są tacy ludzie, którym trzeba nakazać odpoczynek. Takim człowiekiem był na przykład Karol Wojtyła. Kiedy został biskupem w Krakowie, to przez pierwszy rok pracował w takim tempie, że nie wytrzymał zdrowotnie i potem, gdy kupował nowy kalendarz, to lekarze mu nakazali wpisywać tydzień odpoczynku w zimie i dwa tygodnie w lecie - mówi metropolita łódzki w filmiku umieszczonym na kanale archidiecezji w serwisie YouTube.

- Najważniejsze wakacie jakie w życiu przeżywałem, to były wakacje z rodzicami, z mamą i z tatą. Wiem jak bardzo wielu dzieciom tego brakuje, jak bardzo by tego chciały. Wiec ucieszcie się wypoczynkiem. Ucieszcie się rodziną na odpoczynku, to jest wyśmienity czas - podkreśla abp Ryś.

Abp Grzegorz Ryś zauważa również, że wypoczynek pokazuje nam kim jest Jezus w naszym życiu. - Wtedy, gdy pracujemy od rana do nocy, tłumaczymy się, że nie mamy czasu. Wakacje są po to, by hojnie dać ten czas Jezusowi, dać go sobie w spotkaniu z Nim. Wakacje mogą nam wiele powiedzieć o naszej wierze - podkreśla.

Jadę do kraju, w którym nie ma katolickiej mszy. To znaczy, że nie muszę iść w niedzielę do kościoła? >>

- Zmierzmy się wszyscy z czasem wakacji, abyśmy wyszli z tego egzaminu na plus. Bardzo serdecznie wam błogosławię na te wakacje - dodaje metropolita łódzki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
25,94 zł
39,90 zł

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: do tego służy wakacyjny odpoczynek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.