Abp Ryś: jeśli nie będziemy jedno, to świat nie uwierzy

Abp Ryś: jeśli nie będziemy jedno, to świat nie uwierzy
fot. Archidiecezja łódzka
KAI / sz

„Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi, że to czy świat uwierzy nie zależy od tego, co potrafimy zrobić, ale od tego kim jesteśmy. Świat patrząc na to, kim jesteśmy uwierzy ,że Ojciec posłał Jezusa i uwierzy że Bóg jest tym, który kocha”- mówił abp. Grzegorz Ryś podczas Mszy Św. sprawowanej dziś w archikatedrze łódzkiej.

W swoim słowie abp Ryś wyznał, że zawsze go porusza modlitwa arcykapłańska Jezusa, bo Jezus modli się w niej za każdego z nas. „Ta modlitwa jest poruszająca, ale też dyscyplinująca. Trzeba spróbować się otworzyć na ten dar o który Jezus dla nas prosi, tym bardziej, że od tego zależy czy świat uwierzy czy nie. Ta modlitwa prześwietla nasze myślenie o ewangelizacji”- mówił.

Kaznodzieja pytał dalej, co powinniśmy zrobić, aby świat uwierzył? Zwrócił uwagę, że szukamy nowych środków przekazania prawd ewangelicznych, piszemy różne programy duszpasterskie, zastanawiamy się jak sprawić, aby ludzi wrócili do świątyń po epidemii. „Jezus mówi, że to czy świat uwierzy nie zależy od tego, co potrafimy zrobić, ale od tego kim jesteśmy. Świat patrząc na to, kim jesteśmy, uwierzy, że Ojciec posłał Jezusa i uwierzy że Bóg jest tym, który kocha. To, kim jesteśmy jest ważne nie tylko indywidualnie, ale liczy się to, kim jesteśmy razem. Świat nie uwierzy, jeśli nasza ewangelizacja polega na tym, że ścigamy się ze sobą”- zauważył metropolita łódzki.

„Jeśli nie będziemy jedno, to świat nie uwierzy i to będzie nasza wina” – powiedział.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj

Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: jeśli nie będziemy jedno, to świat nie uwierzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.